EN   UA

logo.png sayt 

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ДРІБНИХ ТВАРИН

Завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських наук,
професор  Ковальський Юрій Володимирович

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

MyCollages

10 вересня 2024 року на кафедрі технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин доценти Галина Паскевич, Леся Фіялович у співпраці зі завідувачем відділу бібліотечно-інформаційних технологій Мирославою Захарчишин у бібліотеці Університету провели лабораторно-практичне заняття зі студентами 4-го курсу біолого-технологічного факультету ОП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

Студентів ознайомлено із детальним інформаційним пошуком різних сучасних наукових літературних джерел, зокрема за тематикою «Збір і аналіз наукової інформації та пошук літературних джерел для написання наукових робіт» та «Інтернет, як інформаційна система пошуку».

 

Книга – це джерело знань, що є зв’язуючою ланкою минулого і майбутнього. Велика кількість літературних джерел дає велику кількість знань, але їх пошук займає багато часу. Тому проводяться різні види інформаційного пошуку літератури, що є невід’ємною складовою наукової діяльності.

Метою заняття було вивчення всестороннього аналізу інформації за представленими темами та пошуку сучасних джерел літератури для написанню різних рефератів, курсових робіт чи проєктів, студентських тез, звітів з виробничої практики, наукових публікацій, кваліфікаційних робіт тощо. 

Необхідна інформація у вигляді бібліографічних карточок зберігається у каталожних скриньках. Каталоги, як відомо, є алфавітними (авторськими чи за назвами джерела) і систематичними – за галузями знань. З переходом на електронні засоби збереження інформації в провідних книгосховищах всі матеріали перенесено на електронний носій, що значно полегшило доступ до неї та її пошук. Ще більшим досягненням є система INTERNET. Тепер кожна публікація, незалежно від місця її зберігання, стала доступною для користування. Потрібно лише розуміти ціну цієї інформації і використовувати її ефективно.

Студенти ознайомилися з електронними каталогами фонду бібліотеки, різними науковими виданнями, які представлені на сайті наукової бібліотеки Університету та репозитаріями (йдеться про електронний архів, куди вносять в електронному варіанті всі праці: наукові статті, монографії, підручники, методичні рекомендації, тези тощо).

Мирослава Захарчишин наголосила, що в Університеті існує центральний каталог, який вміщає фонди рідкісної книги спорідненої бібліотеки, яка тепер розташована по вул. Ольги Басараб. Розповіла про репозитарії бібліотек і їх фонди інших аграрних закладів вищої освіти України, а також наголосила на важливості та цінності зібрань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної парламентської бібліотеки України, Львівської наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника НАН України тощо.

Заняття пройшло цікаво і змістовно. Студенти отримали цінний практичний досвід щодо цієї тематиці.

Дякуємо Мирославі Захарчишин за співпрацю.

Допис підготували Галина ПАСКЕВИЧ, Леся ФІЯЛОВИЧ, доценти

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru