Проведення круглого столу для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня магістр
- Деталі
-
Опубліковано: 13 грудня 2024
-
Перегляди: 57
11 грудня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулося засідання круглого столу біолого-технологічного факультету.
У заході взяли участь студенти-магістранти і викладачі кафедри технології виробництва та переробки продукції дрібних тварин.
Студенти магістерського рівня ОП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та ОП «Бджільництво» за спеціальністю 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» Мар’ян Луців, Андрій Гуменюк та Тарас Макух презентували доповіді на теми: «Виведення бджоломаток у нуклеусах та технологія їх утримання», «Технологічний прогрес у бджільництві та його актуальність у сучасних умовах» та «Десять складових успішного опоросу свиноматок».
Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулися декан біолого-технологічного факультету Андрій Бойко та проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Двилюк. Після цього було розпочато обговорення доповідей учасників.
Андрій Гуменюк особливу увагу приділив технологічному прогресу у бджільництві, пошуку нових інноваційних підходів, які допомагають покращити ефективність, зберегти здоров’я бджіл та підвищити якість продукції. Дослідження та застосування сучасних технологій сприяють не лише розвитку бджільництва, а й забезпеченню продовольчої безпеки та охороні біорізноманіття.
Актуальність доповіді Мар’яна Луціва «Виведення бджоломаток у нуклеусах та технологія їх утримання» полягає в тому, що успішне бджільництво значною мірою залежить від здоров’я та якості бджоломаток. Виведення бджоломаток у спеціальних нуклеусах є ефективним методом, який допомагає забезпечити високу продуктивність бджолиних сімей та зменшити ризик хвороб і паразитів. Цей підхід також сприяє збереженню генетичного різноманіття бджіл і підвищенню стійкості до зовнішніх факторів.
У своєму виступі Тарас Макух, як практикуючий фахівець, ознайомив присутніх з основними аспектами успішного опоросу свиноматок. Збереження комфортних умов для свиноматок, збалансований раціон, який охоплює всі необхідні поживні речовини та вітаміни, регулярні профілактичні огляди та вакцинація, забезпечення мінімального рівня стресу є основою для ефективного та безпечного процесу опоросу свиноматок.
Учасники круглого столу активно обговорювали виголошені доповіді. Завдяки подібним заходам встановлюється ефективна комунікація між студентами і викладачами, що сприяє взаєморозумінню та обміну знаннями і досвідом.
Допис підготувала Ольга ПЕТРИШАК, доцент кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин