Хто прагне знань, тому не страшні перешкоди…
- Деталі
-
Опубліковано: 15 січня 2025
-
Перегляди: 169
Упродовж осіннього семестру 2024–2025 навчального року на кафедрі внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики під керівництвом кандидата ветеринарних наук, доцента Миколи Личука іноземні здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності Н6 «Ветеринарна медицина» англійською мовою вивчали навчальну дисципліну «Клінічна ветеринарна лабораторна діагностика».
Зважаючи на безпекову ситуацію, для вивчення дисципліни іноземними здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти, адміністрацією було передбачено онлайн-формат навчання. Проте, враховуючи побажання частини здобувачів, які перебувають в Україні, зокрема у Львові, було змінено формат вивчення дисципліни з онлайн на змішаний.
Під час проведення лабораторних занять на базі навчально-наукової лабораторії кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики іноземні здобувачі опановували організацію роботи в клініко-діагностичній ветеринарній лабораторії, вивчали об’єкти та етапи лабораторних досліджень, помилки преаналітичного, аналітичного і постаналітичного етапів лабораторних досліджень. Також мали змогу самостійно опрацювати методи гематологічних, біохімічних досліджень, дослідження сечі та інших біологічних рідин організму тварин.
Іноземні здобувачі мали змогу проводити гематологічні дослідження крові з використанням гематологічного аналізатора Mythic 18. Крім того, відпрацювали методики приготування мазків крові, їхнього фарбування різними методами та мікроскопію мазків з підрахунком лейкограми.
При виконанні дослідження сечі іноземні здобувачі набули навиків роботи з ветеринарним аналізатором сечі URYXXON® Relax та тест-смужками для нього Medi-Test Combi 10® Vet, а також з портативним рефрактометром для сечі RZ-126. Крім того, здобувачі самостійно проводили центрифугування сечі різних видів тварин з використанням лабораторної центрифуги MPW-56 та мікроскопічне дослідження осаду з використанням мікроскопа Leica DM 500, а також ознайомилися з правилами протоколювання результатів дослідження.
У процесі дослідження крові тварин іноземні здобувачі мали змогу ознайомитися з різними методиками біохімічних досліджень і самостійно працювати з автоматичним біохімічним аналізатором Mindray BS 120, з процедурою його калібрування та контролю якості.
Дякуємо Збройним Силам України, які дають нам можливість навчати.
Дякуємо іноземним здобувачам за віру в Україну. Дякуємо, що обрали наш Університет для навчання.
Допис підготував Микола ЛИЧУК, доцент кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики