НАУКОВО- ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ІХТІОЛОГІВ
- Деталі
-
Опубліковано: 19 вересня 2018
-
Створено: 19 вересня 2018
-
Перегляди: 2895
Вчора, 18 вересня, в ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького розпочала роботу ХI міжнародна іхтіологічна науково-практична конференція «Cучасні проблеми теоретичної та практичної іхтіології».
Організаторами конференції виступили Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Гжицького, Львівська дослідна станція Інституту рибного господарства НААН, Інститут рибного господарства НААН України та Львівський національний університет імені Івана Франка.
У конференції взяли участь провідні науковці і практики у сфері водних біоресурсів та
аквакультури, біології та рибного господарства. Гості з Білорусі, Словаччини та Польщі.
На правах господаря відкрив конференцію ректор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.Г. Гжицького, професор Володимир Стибель. Він привітав учасників і побажав плідної роботи. Ректор В.Стибель зазначив, що конференція має важливе значення не лише для регіону, але й для усієї України, оскільки водні біоресурси потребують належного нагляду і догляду, адже від цього залежить безпека населення. «З такою метою багато років тому в університеті створено кафедру водних біоресурсів та аквакультури. І, мабуть, наш університет єдиний, який готує ветеринарних лікарів у цій сфері. Наші науковці і викладачі кафедри проводять достанньо досліджень і мають чимало результатів, якими сьогодні поділяться»,– зауважив ректор В.Стибель.
Також привітала учасників конференції т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Вона зауважила, що, згідно із статистичними даними, Львіщина щороку експортує 15 млн. т риби. А це означає, що необхідно в регіоні розвивати свої ресурси, створювати робочі місця і забезпечувати населення необхідними продуктами.
Також зі вступним словом звернувся до учасників Зіновій Сисун, заступник начальника Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області, який розповів про водойми Львівщини, які з них потребують догляду, які роботи проводить і загалом як працює державна природоохоронна служба. Він закликав до співпраці і також побажав науковцям плідної роботи.
Протягом двох днів учасники конференції працювали у секціях, де ділилися дослідженнями, проведеними у водосховищах України щодо оцінки стану популяцій риб, а також діагносттики вірусних та бактеріальних захворювань риб, аналізували поширення деяких видів, розглядали вміст важких металів у хижих рибах, тощо.
Конференція працюватиме ще один день. Завтра учасники конференції підведуть підсумки і ухвалять відповідні рішення.
Марія Голик