EN   UA

emblema pyta

 

КАФЕДРА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

Завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор Парубчак Іван Орестович 

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

 

фото 1

фото 2

24 жовтня 2019 року студенти 1-2 груп 4 курсу факультету економіки та менеджменту разом з кураторкою, доценткою кафедри публічного управління та адміністрування Мар’яною Матвеєвою в рамках курсу «Основи української державності, культури та духовності» здійснили екскурсію-квест у пошуках скульптур левів – символу міста Львова, яких дослідники нарахували понад 4,5 тисячі.

 

фото 3

фото 4

Гіпсові, бронзові, вітражні, кам’яні, із застиглою посмішкою і мрійливим поглядом, з виноградом у зубах і з крилами на плечах, з грізним оскалом і сплячі, закохані, з жіночим образом… Цей благородний звір став уособленням Львова ще з часів заснування міста. Відтоді левів почали зображати на львівських будинках, фонтанах, пам’ятниках. А найстаріші з них стали повноправними господарями та захисниками середньовічного Львова, загадково споглядаючи зі стін будинків на перехожих.

фото 6

фото 7

фото 8

Візитівкою міста є леви перед Ратушею, створені 1948 року львівським скульптором Євгеном Дзиндрою. Львівські сплячі леви з білого мармуру, які відзначаються великою мистецькою цінністю, знаходяться біля входу до Порохової вежі на вул. Підвальній, 4. Будинок № 31 на площі Ринок цікавий своїм зовнішнім оздобленням, яке нагадує мереживо. Балкон підтримують «мереживні леви» (маскарони). Одні з найпохмуріших левів знаходяться на будинку № 6 на вул. Князя Романа. У дворі будинку № 4 на вул. Руській можна побачити найдавнішу емблему львівської кнайпи - голову лева, що тримає в пащі виноградне гроно. Лев нагадує зображення химер на соборі Паризької Богоматері. Одні з найстаріших левів є оздобленням каплиці Боїмів на площі Катедральній, 1, встановлені на базах колон у 1612-1615 рр. На вул. Коперника, 27 знаходиться старовинна криниця, оздоблена двома кам’яними левами XVII ст. з геральдичними щитами львівських патриціанських родин, які колись були на Ратуші.
Ще одним несподіваним та приємним сюрпризом екскурсії стала поява світлини зі студентами у місцевому виданні «Leopolis Times».

фото 9

фото 10

фото 11

Мар’яна Матвеєва, доцентка

 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru