Круглий стіл з каністерапії
- Деталі
-
Опубліковано: 30 вересня 2024
-
Перегляди: 148
Каністерапія є одним із методів анімалотерапії, що використовує тварин, зокрема собак, як засіб лікування людей. Мета такої терапії полягає у поліпшенні соціальних, емоційних або когнітивних функцій пацієнта. Це свого роду метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. За допомогою каністерапії розвивається й підтримується довіра та розвиток особистості, розкриваються почуття та емоції, прискорюється процес психотерапії та соціальної адаптації. Такий напрям терапії є надзвичайно важливим, особливо для військових, які проходять реабілітацію після поранень. Спілкування з твариною знижує стрес у людини, покращує її настрій, підвищує рівень гормону щастя, що позитивно впливає на загальний стан здоров’я людини.
Для впровадження в Україні анімалотерапії необхідно розробити відповідні нормативно-правові акти, що регулюють діяльність фахівців цієї сфери, також є певні санітарно-гігієнічні норми та умови при проведенні занять з каністерапії.
21 вересня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбувся круглий стіл з метою розробки особливостей впровадження санітарно-гігієнічних норм та умов при проведенні занять з каністерапії в Україні.
Головним ініціатором зустрічі була Антоніна Гошовська (https://www.facebook.com/profile.php?id=100001578270846) – керівник ГО «Школа каністерапії». За круглим столом зібралися фахівці, практики та науковці з різних куточків України, а окремі доєдналися онлайн через Zoom. У роботі круглого столу взяли участь представники нашого Університету, серед яких доцент кафедри генетики і розведення тварин Петро Боднар (https://www.facebook.com/profile.php?id=100003565095806).
Реєстрація учасників круглого столу відбувалася з 10:00 до 10:30 год. Після реєстрації розпочалася робота круглого столу з виступів учасників, їх знайомства, ознайомлення з діяльністю каністерапевтів у різних сферах та інших учасників. На відкритті заходу учасників привітав виконувач обов’язків ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, професор Іван Парубчак (https://www.facebook.com/ivan.parubchak), який наголосив, що «заходи, присвячені каністерапії чи іншим видам анімалотерапії мають бути належно обґрунтовані професійно, в навчально-методичному контексті і науково…» та разом із університетською кицею Ксенькою (врятованою з Покровська) побажав присутнім успішної та результативної роботи.
У процесі роботи круглого столу представлено презентацію з досвідом санітарно-гігієнічних стандартів у сфері каністерапії інших країн світу, в яких вже функціонують такі розробки (США та європейські країни). Керівник ГО «Школа каністерапії» Антоніна Гошовська охарактеризувала особливості роботи з деревом проблем та їх рішення, а також вислухала пропозиції учасників круглого столу. В процесі роботи була сформована певна структура методичних рекомендацій щодо санітарно-гігієнічних норм у сфері каністерапії в Україні.
Проведення круглого столу відбулося за підтримки спонсора Purina Україна (https://www.facebook.com/purinaukraine/mentions) та FOUR PAWS (https://www.facebook.com/FourPawsUkraine). Представниця від Purina Україна, Анна Матвійко подарувала учасникам програми корисні подарунки з логотипом компанії, а FOUR PAWS – друковану брошуру «Стандарти якості роботи в проєкті «Людинно-тваринна взаємодія».
Дякуємо всім присутнім за участь у круглому столі. Бажаємо плідної праці в розробці санітарно-гігієнічних норм та умов при проведенні занять з каністерапії в Україні.
Допис підготував Петро БОДНАР, доцент кафедри генетики і розведення тварин