EN   UA

 logoКАФЕДРА АКУШЕРСТВА, ГІНЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ВІДТВОРЕННЯ ТВАРИН ІМ. Г.В. ЗВЄРЄВОЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Стефаник Василь Юрійович

obstetrics@lvet.edu.ua
тел. 2392676
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063379770779

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

1

СТЕФАНИК ВАСИЛЬ ЮРІЙОВИЧ – завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г.В. Звєрєвої, доктор ветеринарних наук, професор, академік АН вищої освіти України, гоноровий професор Вроцлавського природничого університету.
Освіта: вища у 1984 р. закінчив факультет ветеринарної медицини Львівського зооветеринарного інституту за спеціальністю «Ветеринарія».
У 2007 році захистив кандидатську дисертацію за шифром 16.00.07 – ветеринарне акушерство
У 2010 захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук за шифром 16.00.07 – ветеринарне акушерство на тему: «Обґрунтування етіології, патогенезу акушерської патології та патогенетичної неспецифічної терапії у системі профілактики неплідності худоби в окремих геохімічних зонах західного регіону України»
У 2012 році отримав наукове звання професора.
Кар’єра: у 1986–1992 роках працював головним спеціалістом Національного центру трансплантації ембріонів.
З 1993 по 1995 рік аспірант кафедри акушерства.
З 1996 р. асистент кафедри акушерства.
З 2002 р. доцент кафедри акушерства.
З 2009 року завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин.
Коло наукових інтересів: основний напрям наукових досліджень стосується вивчення патогенезу захворювань, що призводять до порушення репродуктивної функції, а також розробки інноваційних методів діагностики, лікування та профілактики акушерських, гінекологічних та андрологічних захворювань тварин. Координатор спільних наукових досліджень, проектів, грантів, співорганізатором міжнародних науково-практичних конференцій, симпозіумів та семінарів.
Член спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій. Член наукової ради Шльонської ветеринарної поліклініки, член Товариства біології репродукції, член та експерт Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України та вчених рад університету.
У 2010 році отримав відзнаку Західного наукового центру.
У 2015 році отримав відзнаку факультету ветеринарної медицини Вроцлавського природничого університету (Республіка Польща).
У 2019 році отримав титул гонорового професора Вроцлавського природничого університету.
Наукова школа налічує сім учнів, які захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидат наук, та доктора філософії протягом 2016-2024 років.
Основні наукові та навчально-методичні праці: Автор понад 200 наукових праць, з них більше 150 наукових та 50 навчально-методичного характеру, зокрема праць, які опубліковані у наукових виданнях, проіндексованих у базі даних Web of Science Core Collection та Scopus – 5 (дві публікації у виданнях Q1), навчальних посібників – 6, монографії – 1, ТУУ на препарати – 3, патентів на корисну модель – 8, методичних рекомендацій – 30
Підвищення кваліфікації: Вроцлавський природничий університет (Республіка Польща). Сертифікат від 26 лютого 2022 року. Вроцлавський природничий університет (Республіка Польща). Сертифікат від 05 грудня 2023 року тема: «Designing new internationalization paths through the EU GREEN consortium».
Перелік закріплених навчальних дисциплін:
Ветеринарне акушерство
Ветеринарна гінекологія
Ветеринарна перинатологія
Ветеринарна мастологія
Ветеринарна андрологія
Біотехнологія відтворення тварин

Наукометрія:
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId 57558593800

Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/ HNR-6649-2023
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user= INMz7aQAAAAJ
ORCID: 0009-0002-9630-6540

Додаткові відомості: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


8

Кава Світлана Йосипівна кандидатка ветеринарних наук, доцентка.

У 1988 році закінчила Львівський ооветеринарний інститут за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 1988–1997 роках – старший лаборант лабораторії штучного осіменіння иварин Науково-дослідного інституту  захдного регіону НААН  України .  З 1997  по 2004 рік працювала старшим лаборантом кна кафедрі біохімії Львівсбкої днржавної академії ветернинарної медицини та біотехнології імені С.З.Гжицького. з 2004 по даний час працююю на кафедрі акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В.Звєрєвої, спочатку асистентом, а  після захисту кандидатську дисертацію на тему «Фізіологічний стан і запліднювальна здатність сперміїв у зв’язку з окисними процесами і вмістом ліпопротеїнів у еякулятах бугаїв»  за спеціальність 03.00.13- фізіологія людини і тварин (  2010 р. ) з 2011 року старшим викладач кафедри а в 2014 році отримала посаду  доцентки  кафедри.

Автор ( співавтор ) 73 публікацій, зокрема, 40 наукових праць  і 33 навчально-методичні посібники,  двох патентів України на корисну модель.

Світлана Кава − активний учасник міжнародних науково-практичних конференцій та з’їздів  акушерів та біотехнологів України.  Член Асоціації лікарів ветеринарної медицини, член Міжнародної Асоціації ветеринарних акушерів (Республіка Польща)

У 2019  та 2024 році пройшла наукове стажування у Вроцлавському природничому університеті на відділенні «Акушерство».

З 2004 року при кафедрі курує студентським  науковим гуртком «Біотехнологія відтворення ттварин» та «Ветеринарна андрологія». Студенти – гуртківці під керівництвом Світлани Кави, займали призові місця на Всеукраїнські студентській олімпіаді. Активно беруть участь в  Міжнародних студентських- нацкових конференціях,за що отримують сетифікати і відзнаки.

Основні напрямки наукової роботи доцентки Світлани Кави полягають у вивченні фізіологічних, біохімічниї процесів в статевій системі самців.


2

Івашків Роман Миронович, кандидат ветеринарних наук, доцент.

У 2023 році році закінчив з відзнакою факультет ветеринарної медицини Львівської академії ветеринарної медицин.

В період з 2002 по 2004  роки голова первинної профспілкової організації студентів Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького.

В період з 2003 по 2006 роки навчався  в аспірантурі на кафедрі акушерства і штучного осіменіння тварин, у 2007 році по 2009 рік працював асистентом цієїж кафедри. У 2010 році переведений на старшого викладача кафедри. У 2011 році переведений на посаду доцента кафедри. Дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук зі спеціальності 16.00.07- ветеринарне акушерствозахистив у 2008 році на засіданні спеціалізованої вченої ради у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького З вересня 2011 по даний час працююна посаді доцента кафедри. Атестат доцента отримав 2013 році.

З  2019 року по теперішній час є головою первинної профспілкової організації працівників університету.

Автор (співавтор) 65 публікацій, зокрема, 40 наукових праць  і 25 навчально-методичні посібники,  двох патентів України на корисну модель.

Роман Івашків − активний учасник міжнародних науково-практичних конференцій та з’їздів  акушерів та біотехнологів України.  Член Асоціації лікарів ветеринарної медицини, член Міжнародної Асоціації ветеринарних акушерів (Республіка Польща)

У 2022 році пройшов наукове стажування у Вроцлавському природничому університеті на відділенні «Акушерство».

З 2006 року при кафедрі курую студентським  науковим гуртком «Біотехнологія відтворення ттварин» Студенти – гуртківці під керівництвом займають призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді. Активно беруть участь в  Міжнародних студентських- нацкових конференціях,за що отримують сетифікати і відзнаки.

Основні напрямки наукової роботи доцента Романа Івашківа полягають у вивченні фізіологічних, біохімічниї процесів в статевій системі самців.


3

Дмитрів Оксана Ярославівна кандидатка  ветеринарних наук, доцентка.

У 1997 році закінчила з відзнакою ЛДАВМ імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 1998–2000 роках – аспірант кафедри акушерства і штучного осіменіння с.-г. тварин. У 2002 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Субклінічний мастит у корів (етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики)» за спеціальністю 16.00.07 – ветеринарне акушерство.

З 1998 року працює на кафедрі акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В.Звєрєвої. Обіймала посади асистента, старшого викладача, з 2011 року – доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В.Звєрєвої.        Автор (співавтор) 111 наукових  праць, серед яких – 79 наукових публікацій, включені до переліку фахових видань МОН України – 2. Є  розробником  і співавтором  20 навчальних посібників, навчально-методичних і науково-практичних рекомендацій, співавтором монографії та 2 деклараційних патентів на корисну модель.

У 2023 році стажувалася Поліському національному університеті м. Житомир на кафедрі внутрішньої  патології, акушерства, хірургії і фізіології та у 2024 році на кафедрі акушерства  з клінікою сільськогосподарських тварин Природничого університету у м.Вроцлав (Республіка Польща).

З 1998 року при кафедрі курує студентським науковим гуртком. Основні напрямки наукової роботи доцентки Оксани Дмитрів полягають у вивченні діагностики, лікуванні, та профілактики маститу у самок свійських тварин.


4

Костишин Євгеній Євстахович – доцент кафедри акушерства, гінекології і біотехнології відтворення  тварин імені Г.В.Звєрєвої.

Освіта: вища, у 1983 році закінчив Львівський зооветеринарний інститут і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 1999 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості морфологічної структури і трофічної функції  плаценти корів та розвитку плода» (16.00.07 – ветеринарне акушерство). З 2006 року – доцент кафедри акушерства, гінекології і біотехнології відтворення тварин імені Г.В.Звєрєвої.

Кар’єра: з 1983 по 1994 рік практична робота за спеціальністю  ветеринарна медицина.

З 1983 по 1985 рік лікар ветмедицини у колективних сільськогосподарських підприємствах Тернопільської та Львівської областей. З 1985 по 1994 рік лікар ветмедицини в установах державного ветеринарного контролю на кордоні і транспорті України.

З 1994 по 1998 рік – навчання в аспірантурі на кафедрі акушерства, гінекології і біотехнології відтворення тварин імені Г.В.Звєрєвої.

З 2006 року і дотепер доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології тварин імені Г.В.Звєрєвої.

У період з 2011 по 2017 рр. виконував обов’язки керівника навчально-методичного відділу університету.

З 2021 по 2022 року – член спеціалізованої вченої ради К35.826.01 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицькогo.

Коло наукових інтересів: ветеринарна медицина, ветеринарне акушерство, гінекологія, перинатологія, розробка і впровадження у практику нових безпечних засобів для лікування і профілактики акушерських, гінекологічних захворювань, хвороб неонатального періоду та патології молочної залози. Досвід вивчення макро- та мікроморфологічної структури плаценти корів.

Основні наукові та навчально-методичні праці: видано понад 150 наукових праць, серед яких – наукові публікації, включені до переліку фахових видань МОН України – 88. Є укладачем і розробником 56 довідників, навчальних посібників, навчально-методичних і науково-практичних рекомендацій, співавтором монографії та 3 деклараційних патентів на корисну модель.

 


7

Кацараба Орест Андрійович кандидат ветеринарних наук, доцент.

У 2008 році закінчив з відзнакою ЛНУВМ імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 2008–2011 роках − аспірант кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої з відривом від виробництва (науковий керівник – професор В. Ю. Стефаник). У 2016 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Акушерська диспансеризація корів та методи корекції метаболічних процесів засобами превентивної терапії» за спеціальністю 16.00.07 – ветеринарне акушерство.

З 2011 року працює на кафедрі акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої. Обіймав посади асистента, з 2019 року – доцент кафедри.

Автор (співавтор) більше 100 публікації, зокрема наукових праць і навчально-методичних посібників, семи патентів України на корисну модель, 1-го навчального посібника та 4 технічних умов. У 2019 - 2024 роках пройшов наукове стажування у Вроцлавському природничому університеті на кафедрі розроду з клінікою звірів господарських. З 2013 року при кафедрі курує студентським науковим гуртком. Основні напрямки наукової роботи доцента Ореста Кацараби полягають у вивченні та використанні інноваційних методів та застосуванні сучасних лікарських препаратів для діагностики, лікування та профілактики акушерської та гінекологічної патології у самок свійських та диких тварин.


5

Івахів Мар’яна Аркадіївна, кандидатка ветеринарних наук, доцентка.

У 2008 році закінчила з відзнакою ЛНУВМ імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 2009 році закінчила магістратуру ЛНУВМ імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 2011-2014 роках − аспірантка кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин Імені Г.В. Звєрєвої. У 2012 році стипендіат міжнародної стипендії імені професора С. Толпи (Республіка Польща). У 2019 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Гіперплазія простати у псів (діагностика і лікування)» за спеціальністю 16.00.07 – ветеринарне акушерство, вперше в Україні під керівництвом двох керівників (проф. Стефаник В.Ю. (Україна) і проф. Ніжанський В. (Республіка Польща)).

З 2014 року працює на кафедрі акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин Імені Г.В. Звєрєвої. Обіймала посади асистентки, старшої викладачки кафедри.

Авторка (співавтор) 31 публікації, зокрема 20 наукових праць і 10 навчально-методичних посібників, одного патенту України на корисну модель. Мар’яна Івахів − активна учасниця міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій. У 2015 році пройшла  підвищення кваліфікації з біотехнології відтворення тварин НААНУ Інститут біології тварин . У 2021 році пройшла  онлайн-стажування на кафедрі акушерства Природничого університету у Вроцлаві (Республіка Польща).

Мар’яна Івахів розробниця програми «Репродуктологія собак і котів» для слухачів 6 курсу ОКР «Магістр» факультету ветеринарної медицини. Виконавиця наукових тематик та договорів кафедри


12

Басараб Тарас Петрович кандидат ветеринарних наук, асистент

У 2012 році закінчив ЛНУВМ імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 2013–2016 роках − аспірант кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої (науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор             В.Ю. Стефаник). У 2021 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Субклінічний ендометрит у корів (діагностика, патогенез, лікування)» за спеціальністю 16.00.07 – ветеринарне акушерство. Дослідження, що представлені у дисертації були проведені на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, Вроцлавського природничого університету та Жешувського університету. Основну увага у науковій та дослідній роботі приділяє експресії генів, чутливості рецепторів ядер клітин до статевих гормонів, білкам гострої фази запалення та ендоскопії.

З 2015 року працює на кафедрі акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої.

Автор (співавтор) 14 наукових статей, методичних рекомендацій та 1 технічної умови. Тарас Басараб − активний учасник вітчизняних та міжнародних науково-практичних конференцій та з’їздів. Під час аспірантури та роботи на кафедрі, неодноразово ставав учасником стипендіальних програм європейських університетів.

Основні напрямки наукової роботи Тараса Басараба полягають у вивченні проблем відтворення у корів, собак та кішок.

Поруч з викладацькою роботою для українських студентів, веде курс «Акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин» англійською мовою для студентів-іноземців.

Разом з колегами з кафедри та у співпраці науковцями Вроцлавського природничого університету брав участь у штучному осіменінні диких тварин (тигри, пантери, гепарди, сервали, оцелоти).

Поруч з роботою в університеті, проводить активну ветеринарну практику, а саме терапевтичний та репродуктологічний прийоми собак та котів. Також, Тарас Басараб є засновником перших двох банків крові для собак та котів на заході України та провів кілька сотень переливань крові. Веде активну роботу з популяризації донорства крові у тварин, зокрема він часто є запрошеним експертом на телебаченні, радіо та друкованій пресі.


11

Голумбійовська Тетяна Василівна доктор філософії, асистентка кафедри.

У 2014 році отримала диплом бакалавра з відзнакою ЛНУВМ імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина», 2016 році отримала диплом магістра з відзнакою. У 2017–2021 роках − аспірантка кафедри Акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г.В.Звєрєвої.

У 2016 - 2017 рр. працювала лаборантом в лабораторії електронної мікроскопії кафедри нормальної та патологічної морфології ЛНУВМБТ ім. С. З. Гжицького. З 2017 по 2022 рр. працювала лікарем ветеринарної медицини клініки для тварин «Ветіко» м. Львів. З 2019 по 2022 працювала на посаді лікаря ординатора кафедри Акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г.В. Звєрєвої ЛНУВМБТ ім. С. З. Гжицького. З 2020 року працює на посаді асистента кафедри Акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г.В. Звєрєвої, з лютого по червень 2021 р. за сумісництвом вела курс „Анестезіологія, інтенсивна терапія, реанімація” на кафедрі Хірургії.

У 2018 та 2019 рр пройшла міжнародне науково-практичне стажування на базі Вроцлавського Природничого Університету по стипендії С. Толпи, де було погоджено, що другим науковим керівником дисетраційної роботи буде професор В. Ніжанські. З вересня 2022 р по червень 2023р отримала Вишеградську стипендію та проходила наукове стажування в рамках у Вроцлавському Природничому Університеті на кафедрі Репродуктології з Клінікою господарських тварин. В 2022 році взяла участь в 9-му Світовому симпозіумі репродуктологігів собак і котів, Мілан, Італія (The 9th Quadrennial INTERNATIONAL SYMPOSIUM ON CANINE AND FELINE REPRODUCTION in a Joint Meeting with the 24th European Veterinary Society for Small Animal Reproduction Congress - ISCFR-EVSSAR 2020+2 30/06 - 02/07. Milan, Itali ISCFR-EVSSAR 2020+2. Milan, Itali). У 2024 р отримала стипендію NAWA та проходила міжнародне стажування (180 год, 6 кредитів) на кафедрі Репродуктології з Клінікою господарських тварин Вроцлавському Природничому Університеті, Республіка Польща.

У 2023 році присуджено ступінь доктора філософії галузі знань 21 «Ветеринарія» на підставі прилюдного захисту дисертації на тему: «Відновлення репродуктивної функції у сук при застосуванні специфічного імпланта Супрелорін» 08 грудня 2023 року, наукові керівники д. вет. н, професор Стефвник В.Ю, доктор габілітований, професор В. Ніжанські.

Автор (співавтор) 9 публікації, 10 тезових доповідей, з яких 8 за кордоном (Польща, Франція, Чехія). Т.В. − активний учасник науково-практичних на наукових всеукраїнських конференцій, міжнародних конгресів та щорічних міжнародних конференцій та конгресів PSLWMZ (Польського Товариства Ветеринарів Малих Тварин), виступала як доповідач на наукових конференціях в Польщі (м. Вроцлав) та Чехії (м. Костелец) .

Основні напрямки наукової роботи Тетяни Голумбійовської полягають у вивченні дії деслореліну та застосування імпланта Супрелорін для стимуляції овуляції та отримання вагітності у сук.

На сьогоднішній день н кафедрі працюють старші лаборантки Іванна Омельян, яка у 1984 році закінчила з відзнакою  Львівський Зооветеринарний інститут. З 1984 по 1993р працювала в Науково-дослідному інституті землеробства і тваринництва західного регіону УААН та Оксана Кудла у 1990 році закінчила з відзнакою  Львівський Зооветеринарний інститут.


13КУДЛА ОКСАНА ІВАНІВНА -  старший лаборант кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої.


14

ОМЕЛЯН ІВАННА ОМЕЛЯНІВНА -  старший лаборант кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої.

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru