Колектив кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії
- Деталі
-
Опубліковано: 17 серпня 2020
-
Перегляди: 12924
ЖИЛА МИКОЛА ІВАНОВИЧ, доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії
Освіта: 1996 року закінчив Львівську академію ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина», кваліфікація «Лікар ветеринарної медицини». Впродовж 1997–1999 років навчався в аспірантурі при кафедрі патанатомії і гістології Львівської академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького, кандидатську дисертацію захистив у 2002 році на тему «Морфологічна характеристика органів імунної системи молодняка великої рогатої худоби, вирощеного на радіоактивно забрудненій місцевості» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. У 2008 році отримав вчене звання доцента кафедри патанатомії і гістології. У 2017 році захистив докторську дисертацію на тему «Фармакологічна та клінікоморфо-логічна оцінка імуномодулюючих і пробіотичних засобів (клінічні дослідження, документація, фармакологічний контроль ефективності дії)» за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин та 16.00.04 ветеринарна фармакологія та токсикологія. У 2022 році отримав вчене звання професора кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Кар’єра: з 2000 по 2008 рік працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента кафедри патанатомії і гістології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Протягом 2008–2021 років працював на посадах старшого наукового співробітника, завідувача сектора морфологічних досліджень, завідувача лабораторії клініко-біологічних досліджень у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок. З вересня 2021 року завідувач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Коло наукових інтересів патоморфологічна діагностика захворювань тварин, оцінка морфофункціонального стану організму тварин за впливу лікарських засобів, судова ветеринарна медицина.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є автором та співавтором понад 160 друкованих праць, серед яких наукові статті, 4 патенти на корисну модель, 1 Технічні Умови України, 1 ДСТУ, 1 СОУ, навчальні посібники, підручник, методичні рекомендації, монографія, довідник, у тому числі 4 публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Web of Science та Skopus.
Підвищення кваліфікації: 1. Університет Марії Кюрі-Склодовської, м. Люблін, Польща, 2021 р. «Сучасні методи дослідження в морфології, клітинній та молекулярній біології. Підходи до викладання морфологічних дисциплін при вивченні біології тварин».
- Державний ветеринарний інститут у м. Пулави, Польща, 2015 р. «Проведення токсикологічних досліджень ветеринарних препаратів різних фармакотерапевтичних груп. Визначення імунного статусу тварин». 3. Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, 2024 р. «Сучасне викладання: теорія та практика». 4. Навчання за програмою УкрАО: «Керування системи якості органів з оцінки відповідності» та «Організація і проведення внутрішніх аудитів та перевірок органів з оцінки відповідності», м. Київ, 2019 р.
Дисципліни, які викладає: «Патологічна морфологія та розтин», «Загальна та спеціальна патоморфологія», «Секційний курс», «Судова ветеринарна медицина», «Клінічна патологія».
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57205059845
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/38687180
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=SqO46rsAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-1206-168X
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
КОЦЮМБАС ГАЛИНА ІВАНІВНА – доктор ветеринарних наук, професор кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Освіта і кар’єра. У 1975 році закінчила Львівський зооветеринарний інститут, отримала диплом з відзнакою і була залишена в інституті для науково-педагогічної роботи, спочатку старшим лаборантом лабораторії патоензимології кафедри біохімії, а з 1977 р. – лаборант кафедри патологічної анатомії і гістології.
У 1978-1991 роках працювала асистентом кафедри патологічної анатомії і гістології, з 1991 р. по 1997 р. – старшим викладачем, у 1997 році обрана доцентом, з 2009 року професором і завідувачем кафедри патологічної анатомії і гістології. З вересня 2021 року професор кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
У 1987 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Патоморфологія і деякі питання патогенезу міксоматозу кролів», а в 2008 – докторську дисертацію на тему: «Морфофункціональні зміни у головному мозку щурів, поросят і курей за експериментального Т-2 токсикозу та впливу розчинів натрію гіпохлориту» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. З 2010 року член спеціалізованої вченої ради у Національному університеті біоресурсів та природокористування України (м. Київ), заступник голови спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. У 2011 році отримала вчене звання професора кафедри патологічної анатомії і гістології.
Коло наукових інтересів: патоморфологія та аспекти патогенезу за інфекційних хвороб та отруєння тварин; гістоструктурні зміни в окремих органів і тканин худоби за дії іонізуючого випромінювання; морфофункціональний стан нервової та імунної систем за Т-2 токсикозу і впливу гіпохлориту натрію; структурно-функціональний стан травної системи поросят і птиці при згодовуванні кормів з різним вмістом пробіотиків, а у білих щурів і кролів за згодовуванню кормів з 20% вмістом ГМО-сої; мікроструктура складників рослинного і тваринного походження у м’ясних напівфабрикатах і ковбасних виробах.
Основні наукові та навчально-методичні праці. Автор і співавтор понад 340 наукових статей, серед яких 4 статті, що входять до міжнародної наукометричної бази Web of Science та 3 – до періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus, співавтор навчального підручника «Патологічна фізіологія і патологічна анатомія тварин» (2008), посібників: «Патологічна анатомія тварин» (2008), «Морфологічні особливості шкіри та волоса різних видів тварин і людини в аспекті судово-ветеринарної експертизи» (2010), «Хвороби рептилій та їх патоморфологічна діагностика» (2012), «Організаційні та процесуальні основи судово-ветеринарної експертизи в Україні» (2015), монографій: «Доклінічні дослідження ветеринарних лікарських засобів» (2006), «Перспективи застосування гіпохлоритів у ветеринарній практиці» (2009), «Клінічні дослідження ветеринарних препаратів та кормових добавок» ( 2013). Видано 45 навчально-методичних рекомендацій, отримано 3 патенти, 3 технічних умов, 1 ДСТУ (Мікроструктурне визначення дрібно змелених м’ясних фаршів). Керівник та виконавець науково-дослідної теми кафедри та керівник дисертаційних робіт аспірантів. Підготувала 6 кандидатів ветеринарних наук, 2 докторів філософії, консультант 1 доктора ветеринарних наук. Керівник наукового студентського гуртка.
Підвищення кваліфікації. 1. Державний ветеринарний інститут в м. Пулави, Польща, 2022 р. «Гістопатологічні, імуногістохімічні методи дослідження в діагностиці інфекційних хвороб тварин. Освоєння методів; гібридизації та скануючої електронної мікроскопії». 2. Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, 2024 р. «Сучасне викладання: теорія та практика».
Дисципліни, які викладає: «Патологічна морфологія та розтин», «Загальна та спеціальна патоморфологія», «Секційний курс», «Судова ветеринарна медицина», «Клінічна патологія».
Додаткові відомості: член редакційної колегії Наукових журналів «Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького» та «Ukrainian Journal of Veterinary and Agricultural Sciences».
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=43461416100
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/38698294
Publons: http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/0004066
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=Q0fo-_4AAAAJ
ОRCID : https://orcid.org/0009-0006-5687-7700
Контакти, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ТИБІНКА АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ, професор кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, доктор ветеринарних наук, професор
Освіта: 1997 року закінчив Львівську академію ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та набув кваліфікації «Лікар ветеринарної медицини». Протягом 1998–2000 років навчався в аспірантурі, кандидатську дисертацію захистив у 2002 році на тему «Залежність будови серця, артеріол і дрібних артерій від типу автономної регуляції серцевого ритму свиней» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. Протягом 2006–2008 років навчався в докторантурі, докторську дисертацію захистив у 2013 році на тему «Структура, васкуляризація та іннервація кишечнику у курей з різною типологією автономних впливів» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. У 2008 році отримав звання доцента кафедри анатомії сільськогосподарських тварин. У 2016 році отримав звання професора кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії
Кар’єра:
2001 рік – асистент кафедри анатомії сільськогосподарських тварин;
2004 рік – старший викладач кафедри анатомії сільськогосподарських тварин;
2006 рік – доцент кафедри анатомії сільськогосподарських тварин;
2016 рік – професор кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії;
2003–2006 роки – начальник наукової частини Львівської державної академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького. Відповідальний секретар кількох міжнародних конференцій та відповідальний секретар більше десяти випусків наукового фахового видання «Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького»;
2011–2012 роки – виконувач обов’язків завідувача кафедри анатомії сільськогосподарських тварин;
З 2019 рік – голова навчально-методичної ради факультету ветеринарної медицини та член навчально-методичної ради Університету.
Коло наукових інтересів: морфо-функціональні особливості систем та апаратів організму тварин, обумовлені типологічними особливостями автономної регуляції, віковими, фізіологічними, видовими, статевими та іншими факторами.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор понад 150 праць, серед яких один словник, два деклараційні патенти, п’ять патентів на корисну модель, 40 методичних рекомендацій, три атласи, 70 статей у фахових виданнях України, чотири статті в періодичних виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз Web of Science та Scopus.
Підвищення кваліфікації:
- Поліський національний університет з 05.02.2024 по 15.03.2024 року, «Фахова майстерність науково-педагогічного працівника».
- Навчальні курси на платформі онлайн-курсів Prometheus: «Наука про освіту: Що повинен знати лідер освітнього стартапа» 09.12.2023 р., «Медіаграмотність для освітян» 14.01.2024 р.
- Сумський національний аграрний університет з 18.02.2019 по 22.03.2019 року, «Навчальний курс електронної мікроскопії».
- Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) з 01.07.2019 року по 15.07.2019 року, «Морфологічні методи дослідження».
Дисципліни, які викладає:
- Анатомія тварин.
- Біологія і морфологія птахів.
Ідентифікатор науковця:
Researcher ID: I-3512-2017
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219485055
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/I-3512-2017
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=c7kWfUIAAAAJ&hl=uk
ORCID: https://orcid.org/0000-0001-8880-7842
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ФЕДИК ЮРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук.
Освіта: 1982 році закінчив Львівський зооветеринарний інститут за спеціальністю «Лікар ветеринарної медицини», отримав диплом з відзнакою. У 1986-1989 рр. навчання в стаціонарній аспірантурі при кафедрі патанатомії і гістології у професора Лемішка О. М. У 2000 р захистив кандидатську дисертацію на тему: «Фізіологічне становлення організму новонароджених телят під впливом секрету молочної залози корів чорно-білої породи» за спеціальністю 03.00.13. фізіологія людини і тварин. У 2004 р. – присвоєно вчене звання доцента кафедри патанатомії і гістології.
Кар’єра: 1982-1986 рр. служба в армії, робота на виробництві на посадах лікаря-епізоотолога дільничної ветлікарні, лікаря хіміко-токсикологічного відділу районної ветеринарної лабораторії Миколаївського району Львівської області. З 1989 р асистент кафедри патологічної анатомії та гістології, з 2000 р – старший викладач, кандидат ветеринарних наук, з 2004 р – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії. У 2010 р. нагороджений відзнакою «Відмінник аграрної освіти та науки ІІІ-го ступеня.
Коло наукових інтересів .
Здоров’я тварин та заходи щодо запобігання їх захворювань. Цитологія, гістологія, ембріологія. Особливості гістологічної будови внутрішніх органів у різних видів тварин та гідробіонтів.
Основні наукові та навчально-методичні праці
Автор 3 та співавтор більше 25 наукових, навчально-методичних праць, 1 публікація у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Web of Science та Sсopus. Одне раціоналізаторське впровадження з вивчення контролю знань та самостійної підготовки студентів з курсу гістології.
- Федик Ю.Я. Бесага І.В. Доказове значення висновку фахівця у галузі ветеринарної медицини у судовому процесі. Науковий вісник Ужгородського Національного Університету, 2023. Ужгород, 2023. Серія ПРАВО. Випуск 77: частина 2. С. 258-263.
- Shchebentovska O.M., Kostynyuk A.K., Veremchuk Ya. Yu., Khomenko Z.V., Fedyk Yu. Ya., Revunets A.S., Zaika S.S. Pathomorphological changes in laying hens’ organs in case of infection by a field strain of the Marek’s disease virus. Ukrainian Journal of Ecology. 2021. 11(2). Р. 122-
- Коцюмбас Г.І., Костинюк А.К., Лемішевський В.М., Федик Ю.Я. Морфологічні особливості та морфометричні показники слизової оболонки різних відділів кишечнику курей-бройлерів за згодовування кормів з пробіотичною добавкою. Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. 2018. Т.20. №87, 2018. – С.98-106.
- Коцюмбас Г.І., Костинюк А.К., Мисів О.В, Федик Ю.Я. Гістологічна, гістохімічна характеристика дванадцятипалої кишки курей-бройлерів за згодовування кормів з високим вмістом пробіотичної добавки. Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.2017. Т.19, № 77. 71–75.
Підвищення кваліфікації:
- Поліський національний університет з 29.04.2024 по 07.06.2024 року. «Інноваційні підходи в підготовці здобувачів вищої освіти» 180 годин (6,0 кредитів ECTS).
- Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок з 04.03.2019 р. по 05.04.2019 р., «Визначення гематологічних показників, морфологічних змін в тканинах і органах тварин на етапах доклінічного та клінічного випробування ветеринарних препаратів». Тематичне спрямування «Методи цитологічних та морфологічних досліджень»
Дисципліни які викладає:, «Цитологія, гістологія, ембріологія», «Морфологія сільськогосподарських тварин», «Гістологія водних тварин».
Додаткові відомості: Член міжнародного товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України.
Ідентифікатор науковця (ResearcherID):
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=8ZdzEfYAAAAJ
ORCID: https: https://orcid.org/0000-0002-3709-5811
Контакти (E-mail:) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
СТРОНСЬКИЙ ЮРІЙ СТЕПАНОВИЧ, кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії
Освіта: 1998 році закінчив Львівську державну академію ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького, за спеціальністю «Ветеринарна медицина», кваліфікація «Лікар ветеринарної медицини». Впродовж 1999-2001 років навчався в аспірантурі при кафедрі патанатомії і гістології Львівської державної академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького, кандидатську дисертацію захистив у 2004 році на тему «Морфофункціональна характеристика червоного кісткового мозку молодняку великої рогатої худоби, вирощеного на забрудненій радіонуклідами території» (м. Київ, Національний аграрний університет) за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. У 2011 році отримав вчене звання доцента кафедри патанатомії і гістології.
Кар’єра: 2002 – 2006 р.р. – асистент кафедри патологічної анатомії і гістології; 2006 – 2008 р.р. – старший викладач цієї ж кафедри; з 2008 року по даний час – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії; 2008 – 2009 р.р. заступник відповідального секретаря приймальної комісії. З 2009 р. – заступник декана, а з лютого 2014 року виконуючий обов’язки декана факультету ветеринарної медицини. У червні 2015 року переведений на посаду декана факультету ветеринарної медицини, як обраний за конкурсом. 2016 – 2019 р.р. – член (секретар) Науково-методичної комісії сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України спеціальності 211 «Ветеринарна медицина».
Коло наукових інтересів патоморфологічна діагностика захворювань тварин, оцінка морфофункціонального стану організму тварин за впливу лікарських засобів, судова ветеринарна медицина.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є співавтором 81 наукової та навчально-методичної праці (в тому числі 4 навчальних посібників і одного підручника з грифом Міністерства аграрної політики та продовольства України, в тому числі 2 публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, одного деклараційного патенту). Є співрозробником Стандарту вищої освіти України зі спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» ступеня вищої освіти «магістр», а також Стандарту вищої освіти України третього (освітньо-наукового) рівня освіти, ступеня вищої освіти «доктор філософії» галузі знань 21 «Ветеринарна медицина», спеціальності 211 «Ветеринарна медицина». Є співрозробником навчальних планів підготовки фахівців напряму “Ветеринарна медицина” ОКР “бакалавр”, “спеціаліст” та “магістр”
Підвищення кваліфікації: 1. Кавказький міжнародний університет, м. Тбілісі, Грузія, сертифікат про міжнародне стажування в рамках проекту Erasmus+ «AG-Lab» б/н “Improving skills in laboratory practice for agro-food specialists in Eastern Europe”, Грузія, м. Тбілісі, 22-25.10.2019р.,1,0 ECTS 30 год.
- Вроцлавський природничий університет, кафедра патоморфології і судової ветеринарії. On-line стажування «Гістопатологічна діагностика, консультація гістопатологічних і імуногістохімічних препаратів при хворобах тварин», м. Вроцлав, Республіка Польща, 03.04. 2023-03.05.2023 р., 6,0 ECTS, 180 год.
- Одеська міжнародна академія, 16.01.2023 – 14.04.2023 р.р., On-line стажування, тема «Ветеринарна патоморфологія», 1,0 ЕСТS (30 год.), сертифікат АС46 № 056 від 14.04.2023р.
Дисципліни, які викладає: «Патологічна морфологія та розтин», «Загальна та спеціальна патоморфологія», «Секційний курс», «Судова ветеринарна медицина», «Клінічна патологія».
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57215813223
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/3343087
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=MeUSZzAAAAAJ&view_op=list_works&sortby=pubdate
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-4024-0901
Контакти, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ХМІЛЬ ЄВГЕН ПЕТРОВИЧ, доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук, доцент
Освіта. У 1971 році вступив до Львівського зооветеринарного інституту на ветеринарний факультет, який закінчив із відзнакою в 1976 році. В 1990 році захистив кандидатську дисертацію у Вітебському ветеринарному інституті (м. Вітебськ, Республіка Білорусь) на тему: «Патоморфологічні та гістохімічні зміни внутрішніх органів свиней за впливу натрієвих солей синтетичних жирних кислот С7-С9» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. У 1995 році отримав вчене звання доцента кафедри патанатомії і гістології.
Кар’єра. За скеруванням інституту працював ветеринарним лікарем навчально-дослідного господарства «Комарнівське» (1976-1980 рр). З 1980 року асистент кафедри патологічної анатомії і гістології (курс патологічної анатомії). З 1995 року по теперішній час – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. У період 1998-2000 рр. працював на посаді вченого секретаря університету, а згодом –декана факультету культури та громадських професій. Президент та учасник народного чоловічого хору «Дзвін».
Коло наукових інтересів-патоморфологічні та гістохімічні зміни органів і тканин при інфекційних захворюваннях та незаразній патології тварин.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор понад 60 праць, серед яких 1 підручник, 1 посібник, методичні рекомендації, статті у фахових виданнях України, 1 стаття в періодичному виданні, яке включене до наукометричної бази Scopus.
Підвищення кваліфікації: 1. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, 26.02-05.04.2024 р. «Оволодіння, вдосконалення й реалізація нових освітніх інструментів та сучасних напрямків у галузі освіти».
- Національний університет біоресурсів і природокористування України, 20.02-03.03.2017 р. «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності».
Дисципліни, які викладає:
- Патологічна морфологія та розтин.
- Загальна та спеціальна патоморфологія.
- Секційний курс.
- Клінічна патологія.
Додаткові відомості: готував студентів до участі у Всеукраїнських олімпіадах з ветеринарної медицини; підготовлені учасники здобували виключно перші місця з патанатомії.
Ідентифікатор науковця (Researcher ID)
GoogleScholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=VlzarZkAAAAJ
Науковці України: http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/1463749
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-0557-7621
Контакти e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ПРИСЯЖНЮК ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ, доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук, доцент
Освіта У 1979 році закінчив Львівський зооветеринарний інститут за спеціальністю «Ветеринарія», кваліфікація «ветеринарний лікар». Кандидатську дисертацію захистив у 1995році на тему: «Показники газоенергетичного і ліпідного обміну у великої рогатої худоби в постнатальному онтогенезі під впливом інсуліну» за спеціальністю 16.00.10 – фізіологія тварин. У 2001р. отримав вчене звання доцента кафедри анатомії сільськогосподарських тварин.
Кар’єра: 1.09 1979-5.11.1979 рр. – старший лаборант кафедри внутрішніх незаразних хвороб тварин Львівського зооветеринарного інституту, 10.11.1979 – 8.05.1981рр. – служба в армії, офіцер запасу Збройних Сил України. З 11.06 1981 року по 2011 рік працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента, завідувача кафедри анатомії сільськогосподарських тварин. У 1982-1986 рр., 2000-2003 рр. працював заступником декана факультету ветеринарної медицини. З 2012р. доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького.
Коло наукових інтересів: Морфологія органів різних видів тварин. Історія ветеринарної медицини.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є автором та співавтором понад 300 друкованих праць, серед яких наукові статті, 8 навчальних, 45 навчально-методичних посібників, 14 словників, 15 методичних рекомендацій, 25 статей у фахових виданнях України.
Підвищення кваліфікації:
- Національний університет біоресурсів і природокористування України, ННІ післядипломної освіти. Тема: Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності, 20.05-31.05. 2013 р.
- Національний університет біоресурсів і природокористування України, ННІ післядипломної освіти. Тема: Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності. 20.02-3.03. 2017 р.
- Державний науково дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів і кормових добавок, 1.04-30.04 2019 р. Тема: Морфологічні дослідження органів і тканин тварин та птиці.
- Вебінар « Головні метрики сучасної науки Scopus та Web of Science», що був проведений науково-навчальним центром компанії Тема: Наукові Публікації, грудень 2020р., листопад 2021р.
- Міністерство національної освіти, молоді та спорту Франції, диплом В2 Французької мови №380032-001898, Термін навчання 1.09.2017-30.05.2021 р. 12 ECTS (360 год.), виданий 19.07.2021 р.
- 6. Scientific Publications Тема: Від ідеї до успішної публікації, лютий 2024р.
- МОН України, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, 25.03-5.04.2024р. Тема: «Сучасне викладання: теорія та практика».
Дисципліни які викладає: Анатомія свійських тварин. Морфологія сільськогосподарських тварин. Історія ветеринарної медицини і професійна етика.
Додаткові відомості: Нагороджений трудовою відзнакою «ЗНАК ПОШАНИ» 4 червня 2008р.
Ідентифікатор науковця (Researcher ID) 3862-2017
Publons: https://publons.com/researcher. /2105299/vasyl-vy-prysyaznyuk/
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua.citations?hl=uk&user=jJveB-EAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-5095-4836
Контакти (E-mail:) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ШКІЛЬ МАРТА ІВАНІВНА доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук, доцент
Освіта: вища, у 1981р закінчила Львівський зооветеринарний інститут, дипломом із відзнакою, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарія» та здобула кваліфікацію «Ветеринарний лікар». З 1985 по 1989 рр. навчалась в заочній аспірантурі у ВДНКІ ветпрепаратів. У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Функціональна морфологія і патологія яєчників телиць-донорів після багаторазового викликання поліовуляції різними гормональними препаратами» за спеціальністю 16.00.07 ветеринарне акушерство та біотехнологія відтворення. У 2004р. присвоєне вчене звання – доцент кафедри патанатомії і гістології.
Кар’єра: з 1981 по 1997рр. працювала на Львівському республіканському іподромі ветеринарним лікарем. З 1997 р. – асистент кафедри патанатомії і гістології. З 2002 р старший викладач кафедри, а з 2004р. – доцент кафедри патанатомії і гістології.
Коло наукових інтересів: патоморфологія хвороб норок, морфологія і патологія яєчників, патологічна морфологія заразних і незаразних хвороб та за впливу лікарських препаратів, судово-ветеринарна експертиза.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор понад 95 праць, серед яких є 2 підручники, 26 методичних посібників, рекомендацій, 66 статей у фахових виданнях України, 1 стаття в періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus.
Підвищення кваліфікації:
- Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка з 26.02.2024 р. по 05.04.2024 р., «Специфіка реалізації оптимального поєднання методів та принципів навчання під час вивчення навчальної дисципліни «Патологічна анатомія і розтин».
- Національний університет біоресурсів і природокористування України
ННІ післядипломної освіти з 20.02.2017р. по 03.03.2017 р., «Визначення гематологічних показників, морфологічних змін в тканинах і органах тварин на етапах доклінічного та клінічного випробування ветеринарних препаратів».
3.Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок з 01.03.2019 р. по 30.03.2019р., «Оволодіння, вдосконалення й реалізація нових освітніх інструментів та сучасних напрямків у галузі освіти».
Дисципліни, які викладає:
- Патологічна морфологія та розтин.
- Загальна та спеціальна патоморфологія.
- Секційний курс.
- Судова ветеринарна медицина.
Ідентифікатор науковця (Researcher ID)
Web of Sciense https://www.webofscience.com/wos/author/record/I-3364-2017
GoogleScholar:https://scholar.google.com/citations?view_op=list_works&hl=uk&user=Jzl9uzIAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-2480-7461
Контакти e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ЩЕБЕНТОВСЬКА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА – докторка ветеринарних наук, доцентка кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Освіта:
2001 р. – Львівська державна академія ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького – лікар ветеринарної медицини.
2003 р. – Львівська державна академія ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького – магістр ветеринарної медицини.
2009 р. – кандидатка ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія, морфологія тварин, тема дисертації: «Морфофункціональний стан органів імунної системи щурів і курей при застосуванні розчину натрію гіпохлориту на тлі Т-2 токсикозу», диплом ДК №051915.
2019 р. – докторка ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія, морфологія тварин, тема дисертації: «Морфологічні та біофізичні критерії оцінки м’язової тканини свиней і птиці», диплом ДД №008461.
2024 р. – доцентка кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, диплом АД №015176.
Кар’єра:
2005 – 2016 рр. – Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок: працювала на різних посадах – від молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, завідувача сектору морфологічних досліджень та старшого наукового співробітника лабораторії інструментальних методів контролю.
2015 – 2017 рр. – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького – асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
2015–2020 рр. – ТзОВ «Текро» – лікар ветеринарної медицини, консультант з птахівництва по Західному регіоні України.
З 2015 р. по теперішній час – директор ТзОВ «Науковий виробничо-консультаційний центр», м. Львів.
2018 – 2024 рр. – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького – старший викладач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
З 2018 р. по теперішній час – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького – завідувач навчально-дослідної лабораторії кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Коло наукових інтересів: патоморфологія та онкопатологія.
Упродовж 2024 року двоє учнів захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор понад 100 друкованих праць, серед яких 65 наукових статей у фахових виданнях України, 1 патент на винахід, 2 патенти на корисну модель, 1 ДСТУ, навчальні посібники, методичні рекомендації, монографія, у тому числі 10 публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Web of Science та Sсopus.
Підвищення кваліфікації:
- Поліський національний університет з 05.02.2024 по 15.03.2024 року, «Фахова майстерність науково-педагогічного працівника».
- ГО «Асоціація проектних менеджерів України» та Центрально Європейська Академія Навчань та Сертифікації, Сертифікат № 0161.21, 2021 р. Тема: «Інструменти фасилітації для проведення ефективних навчальних заходів в онлайн-форматі».
- Collegium Civitas (Warsaw), сертифікат NR 114/2020, 2020 р. Тема: «Internationalization of Higher Education. Organization of the educational process and innovative teaching methods in higher education institutions in Poland».
- Uczelna Nauk Spolecznych, м. Лодзь, Польща. Сертифікат № 0233.20, 2020 р. Тема: «Проектний підхід та міжсекторна співпраця в діяльності сучасного закладу освіти».
- Сумський національний аграрний університет з 18.02.2019 по 22.03.2019 року, «Навчальний курс електронної мікроскопії».
- Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, м. Київ, сертифікат СС №00699690/000350-19, 2019 р. Тема: «Морфологічні методи дослідження».
Дисципліни, які викладає:
- Патологічна морфологія та розтин
- Патологічна морфологія та розтин (секційний курс)
- Судова ветеринарна медицина
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219483288
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/I-3540-2017
Researchgate: https://www.researchgate.net/profile/O-Shchebentovska
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-7778-1939
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МИСІВ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА – доцентка кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук.
Освіта: у 1977 році закінчила Львівський зооветеринарний інститут за спеціальністю лікар ветеринарної медицини, диплом з відзнакою.
1980-1985 роки навчання в аспірантурі (заочна форма) при кафедрі патологічної анатомії та гістології в проф. Лемішка О. М.
1993р. захист кандидатської дисертації на тему: «Гістохімічні показники гіпоталамо-гіпофізарно-адренокортикальної системи новонароджених телят в нормі і при масових шлунково-кишкових захворюваннях».
2004 р – присвоєно вчене звання доцента
Кар’єра:
1977р. – лаборант кафедри патанатомії і гістології Львівського зооветеринарного інституту;
1978р. – старший лаборант лабораторії вовноутворення Українського науково-дослідного-інституту фізіології і біохімії с/г тварин;
1979р. – старший лаборант кафедри анатомії Львівського зооветеринарного інституту;
1980р. – асистент кафедри патанатамії і гістології (курс гістології) Львівського зооветеринарного інституту (обрана за конкурсом);
2001-2002 роки старший викладач патанатамії і гістології кафедри;
з 2002 р. – доцентка кафедри патанатамії і гістології.
Коло наукових інтересів: Цитологія, гістологія, ембріологія. Гістологічна будова органів різних видів тварин. Вікові зміни в органах і тканинах тварин.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор 5 та співавтор 28 наукових та навчально-методичних праць з них 3 методичні рекомендації 8 навчально-методичних розробок, 1 публікація у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Web of Science та Sсopus. Одне раціоналізаторське впровадження з вивчення контролю знань та самостійної підготовки студентів з курсу гістології.
Підвищення кваліфікації:
- Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок з 04.03.2019 р. по 05.04.2019 р., «Визначення гематологічних показників, морфологічних змін в тканинах і органах тварин на етапах доклінічного та клінічного випробування ветеринарних препаратів». Тематичне спрямування «Методи цитологічних та морфологічних досліджень»
- Національний університет біоресурсів і природокористування України ННІ післядипломної освіти з 20.02.2017р. по 03.03.2017 р., «Оволодіння, вдосконалення й реалізація нових освітніх інструментів та сучасних напрямків у галузі освіти».
Дисципліни які викладає:
«Цитологія, гістологія, ембріологія»,
«Морфологія сільськогосподарських тварин»,
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Google Scholar https://scholar.google.com.ua/
ORCID https://orcid.org/0009-0002-8207-9092
Контакти (E-mail:) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">мЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ФЕДОРОВИЧ ВАСИЛЬ СТЕПАНОВИЧ, кандидат біологічних наук доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Освіта: вища, у 1979 році закінчив Львівський зооветеринарний інститут і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарія». У 1985 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Обмін речовин і енергії у лактуючих корів різного віку і рівня продуктивності при потоково-цеховій системі виробництва молока» за спеціальністю 03.00.13 Фізіологія людини і тварини. З 1995 року – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Карʼєра: 1979-1981 рр. асистент кафедри фізіології Львівського зооветеринарного інституту. 1981-1984 рр. аспірант кафедри фізіології Львівського зооветеринарного інституту з відривом від виробництва (спеціальність фізіологія людини і тварини). З 1984 р. по 1993 р. працював асистентом кафедри анатомії сільськогосподарських тварин. З 1993 р. по даний час – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії. З 1998 р. по 1999 р. працював заступником декана факультету ветеринарної медицини. У період 2009-2014 рр. працював першим проректором Львівського національного університету ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького.
Коло наукових інтересів: Морфологічні дослідження внутрішніх органів тварин і птиці.
Основні наукові та навчально-методичні праці: Автор та співавтор понад 125 наукових праць, серед яких наукові публікації, які включені до переліку фахових видань України, одна публікація до міжнародної науко-метричної бази Web of Science . Є укладачем і розробником більше 25 навчально-методичних і науково-практичних рекомендацій.
Підвищення кваліфікації : Інститут біології тварин НААН, з 7 листопада 2022 року по 16 грудня/ Тема: «Оновлення та розширення теоретичних і практичних знань у галузі імунології, необхідних для наукової та викладацької діяльності в підготовці сучасних спеціалістів. Опанування новітніх методів досліджень, зокрема визначення імунного й антиоксидантного потенціалу організму, показників, що характеризують стан клітинної і гуморальної ланок імунітету, інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів та активності ензимів системи антиоксидантного захисту»
Дисципліни які викладає:
Анатомія тварин.
Анатомія людини.
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Web of Science: https: //www.webofscience.com/wos/author/record/KIE-9514-2024
Google Scholar: http://scholar.google.com.ua/citations?user=m6RZ0V4AAAAj
ORCID: https://orcid.org/0009-0002-8240-1686%20/t%20_blank
Контакти: е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ДЕМУС НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук, доцент.
Освіта: вища, у 1998 році закінчила з відзнакою Львівську академію ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та здобула кваліфікацію – лікар ветеринарної медицини. У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Вікова залежність морфологічного статусу телиць, їх серця та артерій від типу автономної регуляції серцевого ритму» та здобула науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. У 2014 році отримала вчене звання доцента кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
Кар’єра: 1999 р. – молодший науковий співробітник кафедри ветеринарно-санітарної і радіологічної експертизи, аспірант кафедри анатомії сільськогосподарських тварин університету.
2006 р. – асистент кафедри анатомії сільськогосподарських тварин.
2012 р. – старший викладач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії університету.
01.02.2013 р. – 29.01.2016 р. – провідний лікар ветеринарної медицини відділу організації ветеринарної справи Львівської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за сумісництвом. 2014 р. і по сьогодні – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
Коло наукових інтересів: Морфологічні особливості органів і тканин різних видів тварин з врахуванням їх росту, фізіологічного стану та впливу зовнішніх факторів.
Основні наукові та навчально-методичні праці: Автор та співавтор понад 170 праць, серед яких є 53 статті у фахових виданнях України, 4 статті в періодичних виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз Web of Science та Scopus, 12 тез, 54 методичних рекомендацій, 8 методичних вказівок, 31 методичних розробок, 6 навчально-методичних посібників та 2 монографій.
Підвищення кваліфікації та стажування
- Сумський державний університет. Центр розвитку кадрового потенціалу навчального закладу. 29.10.2020 р. – 04.11.2020 р. Тема стажування: «Особливості застосування інструментів Microsoft Office 365 для організації дистанційного навчання в закладах освіти».
- Вроцлавський природничий університет (м. Вроцлав, республіка Польща). 29.03.2021 р. – 29.04.2021 р. Тема стажування: «Теоретичні основи викладання в сучасних умовах, ознайомлення з новими методами анатомічного препарування, принципами функціонування та гістологічними методами».
- Серія навчальних вебінарів з наукометрії, проведена компанією «Наукові публікації – Publ.Science». Тема : «From idea to successful publications». 29.02.2024 р.
Дисципліни, які викладає:
- Анатомія тварин
- Морфологія сільськогосподарських тварин
- Функціональна анатомія
Ідентифікатор науковця (researcherid):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57204569619
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/1550081
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=66D8KKgAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-0793-0484
Науковці України: http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/0041399
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
КОСТИНЮК АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук.
Освіта: У 2005 році з відзнакою закінчила Львівську національну академію ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та здобула кваліфікацію – лікар ветеринарної медицини.
Кар’єра:
2010 - 2021 р. р. лікар-ординатор, прозектор кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
2015 рік – асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
2014 - 2016 р.р. компанія «Royal Canin» та ветеринарна корпорація «Vetbio».
У 2016 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Морфофункціональний стан травної системи курей-бройлерів при згодовуванні кормів з різним вмістом пробіотичних добавок» за шифром 16.00.02 – патологія, онкологія, морфологія тварин.
2016 – старший викладач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
2020 році отримала вчене звання доцента.
З 2020 року працює на посаді доцента кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Коло наукових інтересів: Екологічна гістологія. Видова гістологічна будова органів різних видів тварин. Вікові зміни в органах і тканинах тварин. Гістологія гідробіонтів.
Основні наукові та навчально-методичні праці:
Portenko, M., Shchebentovska, O., & Kostyniuk, A. Electron microscopic changes in fibroblastic sarcoid in horses. Regulatory Mechanisms in Biosystems, 2023, Україна. 14(3), 516-521.(Scopus)
Shchebentovska O.M., Golubtsova M.V., Danko M.M., Zakrevska M.V., Kostynyuk A.K., Zon G.A., Ivanovskaya L. B., Lazorenko L. N., Negreba J.V., Risovaniy V. (2021). Morphological changes in sheep organs caused by Bunostomum trigonocephalum infestation. Ukrainian Journal of Ecology, 2021, 11(1), 149-155. (Web of Science).
Shchebentovska O.М.,. Kostyniuk A.K, Veremchuk Ya. Yu., Khomenko Z.V., Fedyk Yu. Ya., Revunets A. S.,. Zaika S. S.(2021). Pathomorphological changes in laying hens’ organs in case of infection by a field strain of the Marek’s disease virus. Ukrainian Journal of Ecology, 2021, 11(2). 122-129. (Web of Science).
Shchebentovska O., Kostynuk A., Zaika S., Kovalova L., Yevtukh L.,Holubtsova M. (2021). Pathomorphological changes in the organs of chickens infected spontaneously by the species Salmonella pullorum in private farms of the Chernivtsi region. Regulatory Mechanisms in Biosystems, 2021, 12(4). 614-619. (Web of Science).
Shchebentovska O., Kostyniuk, A. (2020). Histological and ultrastructural changes in turkey liver under intensive rearing and influence of xenobiotics. Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies. Series: Veterinary Sciences, 22(99), 63-68.
Khavalko, V. Tsmots, I. Kostyniuk, A. Strauss, С., (2019) Classification and recognition of medical images based on the SGTM neuroparadigm. CEUR Workshop Procedings 2488, 234-245. (Scopus)
Підвищення кваліфікації:
- Національний університет біоресурсів і природокористування України ННІ післядипломної освіти. Свідоцтво про підвищення кваліфікації СС00493706/001970-17 від 05.05.2017 р. Тема: Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності. 3,0 ECTS (108 год.).
- Collegium Civitas (Warsaw), Колегіум Цівітас (Варшава), сертифікат NR 64/2020.
З 23.06.2020 по 15.07.2020 рр. Тема: «Internationalization of Higher Education. Organization of the educational process and innovative teaching methods in higher education institutions in Poland» («Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі») 120 годин, (4,0 кредита ECTS). - Поліський національний університет з 05.02.2024 по 15.03.2024 року, довідка №149/23-18 від 15.03.2024 року. Тема стажування: «Інноваційні підходи в підготовці здобувачів вищої освіти» 180 годин (6,0 кредитів ECTS).
- Протягом 2020-2024 р. р. 18 різних онлайн стажування для педагогічних працівників на базі освітньої платформи «Prometheus» із підтверджуючими сертифікатами та загальною кількістю 470 годин (17 кредитів ECTS).
Дисципліни які викладає:, «Цитологія, гістологія, ембріологія», «Морфологія сільськогосподарських тварин», «Гістологія водних тварин».
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Scopus https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57211621118
Web of Science https://www.webofscience.com/wos/author/record/36731122
Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=C3BizuEAAAAJ
ORCID https://orcid.org/0000-0002-8906-4531
Контакти (E-mail:) : anastasija.kostunyk@gmail.com
ДАНКОВИЧ РОМАН СТЕПАНОВИЧ – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук, доцент
Освіта: вища, у 2000 році закінчив Львівську державну академію ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького і отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та здобув кваліфікацію «Лікар ветеринарної медицини». 2001-2003 рр. – аспірант кафедри патанатомії і гістології Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького. У 2004 році в НАУ (м. Київ) захистив кандидатську дисертацію на тему: “Морфологічна характеристика органів сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на забрудненій радіонуклідами території” за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. У 2011 році отримав вчене звання доцента кафедри патанатомії і гістології.
Кар’єра. 2000-2001 рік – ветеринарний лікар Шумської районної державної лікарні ветеринарної медицини Тернопільської області. 2001-2003 рр. – аспірант кафедри патанатомії і гістології. З 2004-2008 рік – асистент кафедри патанатомії і гістології, з 2008-2009 р. – старший викладач кафедри патанатомії і гістології, з 2011 року – доцент кафедри патанатомії і гістології. З 2017-2021 – відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Коло наукових інтересів: патоморфологія хвороб різних видів тварин; судово-ветеринарна медицина; біологія, морфологія та патологія екзотичних тварин.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор понад 50 наукових і навчально-методичних праць, серед яких є 2 підручники та 2 навчально-методичні посібники, понад 7 методичних рекомендацій, 4 патенти на корисну модель, 2 статті в періодичних виданнях, що входять до міжнародної наукометричної бази Web of Science.
Підвищення кваліфікації та стажування: з 17 травня по 27 червня 2024 року пройшов підвищення кваліфікації (стажування) на кафедрі зоології біологічного факультету УЖНУ. Тема стажування “Науково-педагогічні аспекти дослідження морфології та фізіології хребетних тварин, викладання зоології”. Обсяг стажування 180 годин (6 кредитів).
З 01 вересня по 02 листопада 2020 року пройшов навчання-стажування на базі лабораторії фармакології та токсикології, лабораторії клініко-біологічних досліджень ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок. Тема стажування “Визначення гематологічних показників, морфологічних змін в тканинах і органах тварин на етапах доклінічного та клінічного випробування ветеринарних препаратів”. Обсяг стажування 180 годин (6 кредитів).
Перелік закріплених навчальних дисциплін:
- Біологія та морфологія екзотичних, зоопаркових тварин та декоративної птиці.
- Патологічна морфологія та розтин.
- Судово-ветеринарна експертиза.
- Секційний курс.
- Клінічна патологія.
Додаткові відомості: керівник студентських наукових робіт (4 роботи), які здобули перемоги у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.
Наукометрія:
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/931286
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=Z4JAd1kAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-3254-0506
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ЛЕМІШЕВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук, доцент.
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Освіта: вища, у 2010 році закінчив з відзнакою Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та здобув кваліфікацію – лікар ветеринарної медицини. У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему: “Морфофункціональний стан травного тракту свиней при згодовуванні кормів з різним вмістом пробіотиків” за спеціальністю 16.00.02 – 16.00.02 - патологія, онкологія і морфологія тварин. У 2020 році присвоєно вчене звання доцента кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького.
Кар’єра: 2010-2014 роки – аспірант кафедри патологічної анатомії і гістології. З 2014 року – асистент, із 2017 року – старший викладач, із 2015 року – доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
Коло наукових інтересів: патологічна анатомія, судово-ветеринарна експертиза, порівняльна анатомія та гістологія, цитопатологія, онкологія.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор і співавтор 28 наукових та навчально-методичних праць, з них 20 наукових та 8 навчально-методичного характеру, у т.ч. 1 колективна монографія та 1 публікація у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз даних Web of Science.
Підвищення кваліфікації:
1. Поліський національний університет, кафедра нормальної та патологічної морфології, гігієни та експертизи відповідно до індивідуальної програми підвищення кваліфікації обсягом 180 годин (6 кредитів ECTS) за темою: «Фахова майстерність науково-педагогічного працівника» з 15.04.2024 по 24.05.2024 року.
2. Академія цифрового розвитку м. Київ, Україна з 19.03.2024 по 01.05.2024 року за темою: «Цифрові навички для освіти з Google»
3. Вермінсько-Мазурський університ в м. Ольштин, Польща за темою: “Імуногістохімічні методи та комплексний цифровий аналіз у гістопатології” з 05.11.2018 по 05.12.2018 року.
4. Національний університет біоресурсів і природокористування України за темою: “Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності” з 20.02.2017 по 03.03.2017 року.
Перелік закріплених навчальних дисциплін:
Патологічна морфологія та розтин (Секційний курс);
Pathological Morphology with Sectional Course;
Forensic veterinary examination.
Додаткові відомості: Розробник та адміністратор сайту http://vetpathology.lviv.ua.
Ідентифікатор науковця (ResearcherID):
Scopus Author ID: 57211277872
Web of Science: I-3268-2017
Google Scholar: Autor profile
ORCID: 0000-0002-5829-5249
БЛІЩ ГАЛИНА ІВАНІВНА асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, кандидат ветеринарних наук.
Освіта: У 2012 р. закінчила Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина» та здобула кваліфікацію − лікар ветеринарної медицини. У 2018 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Патоморфологія та патогенетичні аспекти спонтанного орнітобактеріозу курей-бройлерів» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин.
Кар’єра:
2012 рік лаборант серологічного відділу Бродівської районної державної лабораторії
2012-2015 рр. навчання в аспірантурі у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
2014-2015 рр. старший лаборант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової експертизи Львівського національного університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
2015 р. - по теперішній час асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
Коло наукових інтересів: патологічна морфологія, хвороби дрібних тварин та птиці.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор понад 10 наукових статей у фахових виданнях, з них 2 у виданнях які включені до міжнародних наукометричних баз Web of Science та Scopus, та методичних рекомендацій.
Підвищення кваліфікації:
- Поліський національний університет з 05.02.2024 по 15.03.2024 року, довідка № 147/23-18 від 15.03.2024 року. Тема стажування: «Інноваційні підходи в підготовці здобувачів вищої освіти», 180 годин (6 кредитів ECTS).
- Комітет з питань вищої освіти Лікарів ветеринарної медицини Національної ветеринарної ради, м. Поляниця-Здруй, Республіка Польща); З 28.06.2019 р. по 30.06.2019 р. тема стажування: «Актуальні проблеми патології птиці». Рішення №044/117/2019/K RLW, 1,0 ECTS (40 год.)
- Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, з 1.07. 2019 р. по 15.07.2019 р. сертифікат СС №00699690/000 351-19 від «15» липня 2019 р. Тема стажування: «Морфологічні методи дослідження», 3,0 ECTS (108 год.)
- Сумський національний аграрний університет з 17.05.2018 р. по 02.07.2018р. тема стажування: «Ультраструктурний метод дослідження будови гепатоцитів собаки з використанням трансмісійної електронної мікроскопії», посвідчення № 2042-н від 02.07.2018 р., 108 годин.
- Національний університет біоресурсів і природокористування України з 20.02.2017 р. по 03.03.2017 р. тема стажування: “Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності”.
- Стипендія професора Толпи кафедра патології Вроцлавський природничий університет з 03.2017 р. по 26.04.2017 р. (Республіка Польща), сертифікат № WOWZ.0000.442.05.02.2016/2017.
- Стипендія професора Толпи. Вроцлавський природничий університет (Республіка Польща) з 13.04.2015 р. по 12.05.2015 р, сертифікат № WWZ.442.13.2014/2015.
Дисципліни, які викладає:
Патологічна морфологія та розтин,
Патологічна морфологія та розтин (секційний курс),
Судово-ветеринарна медицина,
Клінічна патологія,
Біологія, морфологія екзотичних, зоопаркових тварин і декоративної птиці.
Додаткові відомості: Член міжнародного товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України.
Ідентифікатор науковця (ResearcherID):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219487555
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/1150930
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=brpAgb8AAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-3448-642X
Контакти (E-mail: ): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ЗАЙЦЕВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ – завідувач лабораторії електронної мікроскопії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Освіта:
2001 – 2007 р. – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина» і отримав диплом лікаря ветеринарної медицини з відзнакою.
Кар’єра:
2001-2007 рр. – лаборант без вищої освіти на кафедрі анатомії сільськогосподарських тварин на 0,5 ставки ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
2007-2008 рр. – лаборант з вищою освітою на кафедрі анатомії сільськогосподарських тварин ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
2007-2010 рр. – аспірант кафедри анатомії сільськогосподарських тварин ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
2011-2015 рр. – науковий співробітник кафедри патологічної анатомії і гістології ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
2019-2022 рр. – старший лаборант кафедри нормальної анатомії Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького.
З 2015 по теперішній час – завідувач лабораторії електронної мікроскопії ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
Коло наукових інтересів: морфологія, гістологія, трансмісійна електронна мікроскопія, патоморфологія та онкопатологія.
Основні наукові та навчально-методичні праці: співавтор 2 навчальних посібників, 7 патентів на корисну модель.
Підвищення кваліфікації та стажування:
- Поліський національний університет з 05.02.2024 по 15.03.2024 року, «Фахова майстерність науково-педагогічного працівника», №148/23-18.
- Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, м. Київ, сертифікат СС №00699690/000352-19, 2019 р. Тема: «Морфологічні методи дослідження».
Додаткові відомості:
Член наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України.
Виконавець державної наукової тематики між ЛНУВМ імені С. З. Ґжицького та Житомирським національним агроекономічним університетом, договір № 10-54 від 11.10.2018 рр. Тема: «Ультраструктурні та світлооптичні дослідження фрагментів органів».
Співвиконавець науково-дослідної роботи між ЛНУВМ імені С.З. Ґжицького та ПП «Ефективна відгодівля тварин-Захід», договір № 13 від 30.06.2023 р. Тема: «Моніторинг вірусних захворювань у птиці із застосуванням морфологічних методів досліджень».
Надавав консультативну та методичну допомогу при виконанні розділів дисертаційних робіт з трансмісійної електронної мікроскопії та гістології аспірантам та докторантам ФВМ ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького (Костинюк А. К., Лемішевський В. М., Федорович О. В., Гудима Т. М., Туманов В.В., Щебентовська О.М., Закревська М.В., Стефаник О. В., Портенко М. П., Орєхова Х. В., Островський О. Я.).
Наукометрія:
Scopus:https://www.scopus.com/authid/detail.uri?origin=resultslist&authorId=57219490017&zone=
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=UXAOcdkAAAAJ&hl =uk
Orcid: https://orcid.org/0000-0001-6406-5354
ОРЄХОВА ХРИСТИНА ВАСИЛІВНА асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, доктор філософії.
Освіта: У 2007 році закінчила Львівську комерційну академію за спеціальністю
«Фінанси», здобула освітній ступінь «Спеціаліст».
У 2014 році вступила до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина», який закінчила у 2020 році та здобула освітній ступінь «Магістр» з відзнакою. У 2024 році захистила дисертацію на тему: «Патоморфологічна верифікація різних типів лімфосарком у котів» за спеціальністю 211 Ветеринарна медицина.
Кар’єра:
2020-2024 роки аспірант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії
З 2024 року асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії
Коло наукових інтересів: цитологія, патологічна морфологія, онкопатологія
Основні наукові та навчально-методичні праці: співавтор 3 наукових статей у фахових виданнях, з них 2 у виданнях які включені до міжнародних наукометричних баз Web of Science та Scopus, та методичних рекомендацій.
Дисципліни, які викладає:
Цитологія, гістологія, ембріологія
Ідентифікатор науковця (ResearcherID):
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=HUYHrtwAAAAJ&hl=uk
ORCID: https://orcid.org/0000-0001-6869-2478
ТЕЛІШЕВСЬКА ЗЕНОВІЯ ВОЛОДИМИРІВНА - старший лаборант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
КАЛИТКА ЛЮБОВ СТЕПАНІВНА - лаборант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
ТКАЧ ІВАННА ІВАНІВНА - старший лаборант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
ШЕВЧУК ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА - старший лаборант кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.