КАФЕДРА ЕПІЗООТОЛОГІЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Куртяк Богдан Михайлович

10-11 квітня 2019 р. у Ведмежому Притулку «Домажир» відбувся круглий стіл на тему "Реабілітація диких тварин", в якому взяли участь викладачі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького (Людмила Божик, Алла Винярська, Тарас Пундяк., Марʼяна Голубцова), Притулок Біла Скеля «Save Wild» (Марина Шквиря, Олександр Леонов), Притулок для дрібних хижаків та птахів «Лунная долина», м. Київ (Олена Будзинська), Ветеринарна клініка «ЕлітВет», м. Дніпро (Сергій Ткаченко), Київський зоопарк загальнодержавного значення (Інна Васильківська, Вікторія Коваль), Луцький зоологічний парк (Людмила Денисенко), Всесвітній фонд дикої природи України (Тетяна Карпюк, у режимі скайп-конференції).

Не випадково, місцем заходу було обрано Ведмежий Притулок «Домажир», оскільки це унікальний реабілітаційний центр, де в умовах, наближених до природних, проживають 11 бурих ведмедів. Кожен із них має свою сумну передісторію. Притулок заснований за підтримки Міжнародного благодійного Фонду FOUR PAWS (Австрія). Він допомагає повноцінно жити тваринам, яких врятували із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Основною метою організації в Україні є заборона незаконного та жорстокого утримання ведмедів в неволі.

В Україні такий захід відбувся вперше, де зібралися люди, що займаються порятунком і реабілітацією диких тварин.
Учасниками піднято нагальні питання ветеринарного менеджменту, збагачення території, просвітницької діяльності та проблем законодавства у сфері диких тварин. Доповідачі розповіли про особливості дизайну вольєрів, тренінгу тварин, анестезії, стоматології, менеджменту відвідувачів, законодавства і просвітництва, розвитку співпраці. Ці теми показують, яким повинен бути напрям розвитку реабілітаційних центрах України.

Дякуємо організаторам Ігору Николину, Тарасу Бойко, Наталії Галайко, Сніжані Палажченко Роману Ганасу за гостинну зустріч та можливість попрацювати разом.

Людмила Божик