КАФЕДРА ЕПІЗООТОЛОГІЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Куртяк Богдан Михайлович

18 квітня 2019 року на І парі в аудиторії № 6 була прочитана лекція в рамках проекту ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй) «Посилення регіональної готовності, профілактики і боротьби з вузликовим дерматитом ВРХ в Україні». Тема лекції -
« Епізоотологія та діагностика заразного нодулярного дерматиту». Лекцію читав представник ФАО – Скрипник Артем Валерійович.

На лекції були присутні працівники Держпродспоживслужби Львівської області, викладачі ЛНУВМБ імені С. З. Гжицького, зокрема викладачі кафедри епізоотології та студенти ІІІ курсу ФВМ скороченої форми навчання.
Актуальність теми лекції полягає у тому, що дана хвороба негативно впливає на тваринництво, пов’язаних з вирощуванням ВРХ, знижуючи надій молока та погіршуючи стан здоров’я тварин. До прямих збитків додаються і втрати від повного або часткового санітарного забою тварин. Непрямі збитки зумовлені обмеженнями на переміщення ВРХ та торгівлю. Найбільш ефективним способом обмеження поширення цієї хвороби є широкомасштабна вакцинація.

З підсумковим словом виступив завідувач кафедри епізоотології, професор Куртяк Богдан Михайлович, який подякував лектору за змістовну лекцію, оскільки такі лекції є необхідні як з наукової, так і з виробничої точки зору. Куртяк Богдан Михайлович також подякував усім присутнім за активне обговорення теми лекції.