EN   UA

emblema

 

 КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА

В.о. завідувача кафедри,  кандидат сільськогосподарських наук, доцент Осередчук Роман Степанович

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

Кафедра технології виробництва та переробки продукції тваринництва

У Львівському зооветеринарному інституті на початку існування зоотехнічного факультету (1949) була створена кафедра розведення сільськогосподарських тварин, де проводилося вивчення всіх дисциплін зі спецтваринництва. Завідував кафедрою кандидат сільськогосподарських наук, доцент Баранецький Степан Федорович.

У 1951 році на базі кафедри розведення сільськогосподарських тварин була створена кафедра спецзоотехнії, яку очолив доцент, кандидат сільськогосподарських наук Шиман Михайло Олександрович.  У  цей  час тут  працювали доценти Потульницький М.М., Долматов Т.С., Смушкова В.В.

У 1956-1965 роках кафедрою спецзоотехнії завідував професор Ружевський Авенір Борисович. Під його керівництвом у 1959 році при кафедрі була відкрита аспірантура. Професор Ружевський А.Б. спрямовував роботу кафедри на вивчення та удосконалення чорно-рябої породи великої рогатої худоби. Зокрема, велику увагу приділяв підвищенню жирномолочності шляхом чистопородного розведення з використанням голландських бугаїв із жирномолочних ліній; він автор монографії “Черно-пестрый скот” (М., 1959) та підручника «Породы крупного рогатого скота» (М., 1980). Під його керівництвом захистили кандидатські дисертації К.Й. Прозора, Б.В. Кипибіда, О.В. Луців, О.М. Павленко, В.М. Усачов.

У 1965 році кафедру очолив доцент Гордієнко Михайло Федорович. У 1930 році закінчив зоотехнічний факультет Київського ветеринарно-зоотехнічного інституту. У 1948 році став кандидатом сільськогосподарських наук, а в 1951 році йому присуджена Державна премія СРСР І ступеня за участь у виведенні казахської білоголової породи великої рогатої худоби. Від 1955 року завідував кафедрою спецзоотехнії: спочатку у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському (1955-1965), а згодом у Львівському зооветеринарному інституті (1965-1972). Його аспірантами у Львові були О.Г. Петрик, В.Г. Підлипний, В.Ф. Кос, І.М. Довгополий, Л.Г. Гіль.

У 1972 році на посаду завідувача кафедри спецзоотехнії був обраний доцент Прозора Костянтин Йосипович. У 1976 році кафедра спецзоотехнії була розділена на дві кафедри: скотарства і конярства та  дрібного тваринництва. Керівником кафедри скотарства і конярства був призначений К.Й. Прозора, який у 1982 році захистив докторську дисертацію на тему: “Генеалогія і господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби західних районів УРСР”, а в 1984 році йому присвоєно вчене звання професора. К.Й. Прозора опублікував 153 наукові праці, серед них поради, рекомендації сільськогосподарському виробництву. Під його керівництвом колективом кафедри видано 8 томів державних племінних книг великої рогатої худоби чорно-рябої породи.

У 1990 році завідувачем кафедри скотарства і конярства був обраний доктор сільськогосподарських наук, професор Мамчак Іван Васильович. У 1993 році під його керівництвом при кафедрі була організована проблемна науково-дослідна лабораторія м’ясного скотарства. У 1997 році на базі двох кафедр – скотарства і конярства та генетики і розведення сільськогосподарських тварин і проблемної науково-дослідної лабораторії м’ясного скотарства створено науково-дослідний інститут скотарства, конярства та імуногенетики, директором якого було призначено професора Мамчака І.В. Він опублікував 163 наукові праці, розробив 11 технологій виробництва молока і яловичини, отримав два патенти на винаходи, підготував 8 кандидатів сільськогосподарських наук, зокрема співробітників кафедри Гордійчук Н.М., Соколову Г.О., Приймича В.І., Голуб О.М.

У 2004 році кафедра скотарства і конярства реорганізована у кафедру технології виробництва молока і яловичини. Завідувачем кафедри за конкурсом обраний доктор сільськогосподарських наук, професор Шаловило Степан Григорович. Він – автор понад 130 наукових праць, співавтор книжки «Науково-технічний прогрес у племінному тваринництві» (К., 1986), «Довідника з репродуктивної біотехнології великої рогатої худоби» (Л., 2004), отримав 6 патентів на винаходи, підготував двох докторів наук та 4 кандидатів сільськогосподарських наук. Під його керівництвом розроблено чотири програми з розведення і селекції волинської та симентальської м’ясних порід у племінних господарствах Львівської області.

На даний час на кафедрі працює 1 доктор сільськогосподарських наук та 7 доцентів, кандидатів сільськогосподарських наук.

Контакти
вул. Пекарська, 50

тел.032 239-26-23

E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контактні особи
в.о. завідувача кафедри,к.с.-г. н., доцент

Осередчук Роман Степанович

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru