Участь представників Університету у проєкті «Sustainable Livestock Production and Animal Welfare (SULAWE)» в межах Програми академічної мобільності ЄС ERASMUS+
- Деталі
-
Опубліковано: 05 вересня 2024
-
Перегляди: 311
Науково-педагогічні працівники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького Андрій Бойко, Світлана Попадюк і Володимир Дутка у складі групи українських науковців та членів асоціацій з навчальним візитом відвідали Словенію з метою участі у проєкті 10108323 SULAWE-ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Sustainable Livestock Production and Animal Welfare (SULAWE)» в рамках Програми академічної мобільності ЄС ERASMUS+, яка є ефективним інструментом підвищення якості освіти.
Цілями проєкту є удосконалення освітньої підготовки та покращення навчання студентів, а також фахівців агропродовольчого сектору України у розрізі сталого розвитку, благополуччя та цифровізації тваринництва, створення та функціонування Центрів навчання протягом життя (LLL) для практикуючих спеціалістів галузі тваринництва з метою надання освітніх послуг у консорціумі ЗВО України та Європейського Союзу з вітчизняним бізнес-сектором, представництвом соціальної та політичної сфери.
Навчання відбулося на базі біотехнологічного факультету Люблянського університету (Ljubliana University), що є одним із найвідоміших у Словенії та найбільших у Європі.
Програма візиту охопила питання сучасних підходів до організації ефективного навчального процесу, підвищення якості освіти. Провідною темою було питання благополуччя тварин, оскільки воно дуже актуальне для тваринницької галузі, а також мали змогу вивчити особистості сільського господарства Словенії, механізми співпраці фермерів з державою, програми фінансування виробників.
Учасники програми мали можливість ознайомилися з різними дослідницькими лабораторіями Університету, а саме лабораторією з дослідження та трансферу знань, лабораторією генетики, дослідження кормів, молока та якості продукції тваринництва.
Лабораторії оснащені високоякісним та сучасним обладнанням. Співробітники цих лабораторій мають експертні знання в галузі аналітики, інтерпретації результатів і програм контролю якості. Враховуються всі стандарти ISO. Багато лабораторій мають міжнародну акредитацію.
Також викладачі і дослідники відвідали декілька молочних сімейних ферм (family farm Černivec @ family farm Dolenc) та свиноферму, де їхні представники поділилися досвідом розуміння концепції сталого тваринництва, його соціального сприйняття з погляду виробників і споживачів, а також технологічних та управлінських заходів дотримання принципів сталого тваринництва.
На обох молочних підприємствах вирощують корів голштинської породи (безприв’язне утримання) зі застосуванням доїльної системи GEA DairyRobot.
Велику увагу приділено безпеці харчових продуктів, стійкості та біорізноманіттю у тваринництві, маркетингу та просуванню продуктів тваринного походження і передачі знань на практику.
На свинофермі з розведення локальної породи свиней krskopolje ознайомилися з особливостями утримання свиней і можливостями переробки м’яса безпосередньо на фермі.
Також відбувся візит на експериментальну дослідницьку ферму університету Logatec (розведення овець, молочних кіз), де ознайомилися з приладами, які використовують для різноманітних досліджень.
У межах навчального візиту проекту ЕРАЗМУС+ SULAWE було також проведено навчання, присвячене аграрній освіті в Словенії та передачі знань.
Після закінчення програми навчального візиту всі учасники отримали сертифікати.
Допис підготувала Світлана ПОПАДЮК, доцент кафедри технології виробництва та переробки продукції тваринництва