Студенти досліджують водойми
- Деталі
-
Опубліковано: 13 червня 2019
-
Створено: 13 червня 2019
-
Перегляди: 2150
Під час навчальної практики з дисципліни "Гідробіологія", студенти 2 курсу біолого-технологічного факультету спеціальності 207 "Водні біоресурси та аквакультура" наочно вивчають методику відбирання гідробіологічних проб і досліджують видовий та кількісний склад зоопланктону водойми.
Зоопланктон – це безхребетні тваринні організми, які знаходяться у воді в завислому стані, мають органи руху. Довжина організмів знаходиться в межах від 40 мкм до 10 мм та більше. Роль зоопланктону в житті водойми велика. Живлячись, зоопланктон бере на себе участь у процесах самоочищення водойми. Зоопланктонні організми виконують функцію природного бактеріального фільтра та впливають на чисельність фітопланктону, головним чином на зелені (хлорококові) водорості. Ці організми, особливо різні форми коловерток, інфузорії, гіллястовусі ракоподібні, веслоногі рачки та ін., відіграють важливу роль у живленні молоді риб, оскільки харчова цінність водних безхребетних набагато перевищує цінність штучних кормів, що застосовуються для годівлі риб.
Тож для майбутніх фахівців у галузі рибництва є важливо теоретично і практично знати та вміти визначати природну кормову базу рибогосподарських водойм.