Жінка у дипломатії: виклики та місія. Як і що потрібно транслювати за кордон
- Деталі
-
Опубліковано: 04 жовтня 2024
-
Перегляди: 132
30 вересня 2024 року відбулася презентація книги «Жіноче обличчя української дипломатії: нариси, спогади, інтерв’ю». На цій зустрічі Ірина Матіяш, автор-упорядник, презентувала не лише книгу, але й організувала зустріч з кар’єрними дипломатками і дружинами послів та генеральних консулів.
Ця зустріч завершує серію зустрічей-тренінгів у межах проєкту «Жінка у дипломатії: виклики та місія», що реалізовувався за сприяння МЗС України та підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні.
Впродовж 2024 року відбулася низка зустрічей у межах проєкту. На цих зустрічах обговорювали роль жінки у науці та освіті, оскільки саме жінки мають можливість робити значний внесок у дослідження, інновації та розвиток знань у різних галузях. Активна участь жінки сприяє прогресу суспільства, розширює горизонти науки та надихає нові покоління на досягнення. Формування позитивного іміджу України сьогодні відбувається шляхом підтримки та популяризації наукових досягнень українських жінок, міжнародне співробітництво, а також поширення інформації про освітні та наукові успіхи країни на світовій арені.
Протидія жінки російській агресії на дипломатичному фронті, як ще один кейс дискусії, може здійснюватися через активну участь у міжнародних переговорних процесах, захист прав людини та підтримку демократичних цінностей, участь у наукових стажування та конференціях. Жінки-дипломати, ділилися досвідом як використовувати свою платформу для поширення правдивої інформації про ситуацію в Україні, залучати міжнародну спільноту до санкцій проти агресора та лобіювати підтримку українських ініціатив. Їхній внесок у дипломатичні зусилля є важливим для зміцнення міжнародної коаліції проти російської агресії та просування миру. І це ще один гарний приклад, якими є жінки України.
Допис підготувала Алла ВИНЯРСЬКА, доцент, координатор Палати лікарів ветеринарної медицини Польщі в Україні