СУЧАСНІ МЕТОДИ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ
- Деталі
-
Опубліковано: 08 жовтня 2024
-
Перегляди: 178
Аналіз даних є невід’ємною частиною процесу дослідження систем будь-якого типу та незамінним інструментом сучасних науковців, які використовують програми математичного аналізу у своїх наукових роботах. Випускаються спеціалізовані програмні забезпечення для різних дисциплін, проте найпоширенішою та універсальною на сьогодні є програма STATISTICA.
23 вересня 2024 року в Інституті біології тварин НААН відбувся науково-практичний семінар на тему «Використання програми STATISTICA для математичної обробки результатів наукових досліджень». Доповідачем був доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Юрій Полупан з Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН.
Основна аудиторія слухачів семінару була з Інституту біології тварин НААН. Також семінар відвідали науковці з Інституту сільського господарства Карпатського регіону України НААН і Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. У семінарі брали участь доцент кафедри генетики і розведення тварин Петро Боднар та гуртківець цієї кафедри, здобувач вищої освіти освітнього рівня «Магістр» 2 курсу спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» Віталій Микитюк.
В ході семінару професор Юрій Полупан на прикладі власних даних детально розповів про роботу програми STATISTICA, її можливості та функціонал, зокрема в контексті статистичного аналізу великих масивів даних. Особливу увагу було приділено аспірантам та молодим науковцям, які лише починають власні дослідження та потребують знань зі статистичного опрацювання одержаних даних. Водночас семінар став корисним і для досвідчених учених, котрі отримали можливість оновити свої знання і дізнатися про новітні підходи щодо аналізу результатів наукових досліджень.
Щиро дякуємо доповідачу семінару, професору Юрію Полупану за змістовну та надзвичайно корисну інформацію. Бажаємо усім здоров’я, натхнення, нових відкриттів, творчих успіхів, віри у свої сили, миру і швидшої Перемоги!
Допис підготував Петро БОДНАР, доцент кафедри генетики і розведення тварин