Емблема кафедриКАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА РАДІОЛОГІЇ

Завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських  наук, професор Буцяк Василь Іванович

Контакти:
м. Львів, вул. Пекарська, 50
Головний корпус, тел.: (032) 239-26-93; 097 12 15 821,
E-mail: v.butsyak@gmail.com

Праймери, ДНК- матриця, ДНК- полімераза, дезоксинуклеотид трифосфати, термоцикл – що це? Ці терміни як ніколи актуальні під час розповсюдження корона вірусного захворювання COVID - 19, адже це необхідні умови полімеразно ланцюгової реакції, яку проводили на кафедрі біотехнології і радіології ФХТБ асистентка, кан. біол. н. Малишева Христина Володимирівна та студенти 3-го та 4-го курсів ОС "Бакалавр" за спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія".

Діагностичні можливості методу ПЛР величезні, з його допомогою можна виявити найрізноманітніші інфекції. Найчастіше ПЛР-метод застосовують для діагностики вірусних захворювань людини (covid, гепати, віруси папіломи людини),онкологічних захворювань, у судово-медичній практиктиці, фармакогонетиці та наукових дослідженнях. Це далеко не повний список використання методу ПЛР-аналізу.