Виїзне засідання
- Деталі
-
Опубліковано: 21 жовтня 2024
-
Перегляди: 103
Найефективнішою є та праця людини, до якої вона приступає з настроєм, задоволенням і виконує її у колективі однодумців. Окрім того, спільна робота, як ніщо інше, формує гарний колектив. Саме в атмосфері доброзичливості, ввічливості, бажанні стати фахівцем своєї справи 16 жовтня 2024 року відбулося інтегроване виїзне заняття для здобувачів спеціальностей: 162 «Біотехнології та біоінженерія», 226 «Фармація, промислова фармація», 101 «Екологія».
Локація заняття – ТзОВ «Долина-Агро», директор – п. Олег Базюк. Він є членом Експертної ради стейкхолдерів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» нашого Університету. Роботодавець уможливив поєднання набуття компетенцій здобувачами названих спеціальностей з дисциплін: «Біохімія та біотехнологія рослин» (відповідальні: доцент Наталія Шемедюк, старший викладач Христина Малишева), «Фармацевтична ботаніка» (відповідальні: доцент Мирослава Грицина, старший викладач Олена Колещук), «Основи органічного землеробства» (відповідальна доцент Анна Буцяк).
Інтродукцію рослин, зокрема лікарських, розглянуто у контексті біотехнології, екологізації виробництва. Для здобувачів спеціальності «Екологія» та «Фармація» керунок «Біотехнологія рослин» є відкриттям нових технологій та можливостей у розмноженні рослин. Здобувачі-біотехнологи зрозуміли масштаб використання знань, здобутих під час вивчення дисципліни «Біохімія та біотехнологія рослин», одержання оздоровленого, посадково вирівняного матеріалу. Серед рослин, якими займається «Долина-Агро»: ягідні культури (лохина), декоративні (рододендрони, гейхери, азалії), лікарських (ехінацея). Також зі стейкхолдером обговорено освітні програми, заплановано гостьові лекції у стінах ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, майбутню практику здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», що задекларовано в угоді про співпрацю.
Вишенька на тортику – відвідини козиної ферми «Мукко», що на Львівщині, знайомство з організацією виробництва органічних молочних продуктів – сирів. Секретами цього процесу ділилися з нами сировари ферми. Не менш цікавою і «смачною» була дегустація продукції. Ми насолоджувалися смаками сирів найвищого ґатунку. Спільна праця та відпочинок викладачів, здобувачів на козиній фермі «Мукко», терапія тваринами зробили свою справу: усі натхненні, задоволені, з новими знаннями успішно завершили емоційно, практично насичений день. Дякуємо директорам та співробітникам підприємств за цікаві практичні заняття, сподіваємося на співпрацю надалі!
Допис підготувала Наталія ШЕМЕДЮК, кандидат біологічних наук