Емблема кафедриКАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА РАДІОЛОГІЇ

Завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських  наук, професор Буцяк Василь Іванович

Контакти:
м. Львів, вул. Пекарська, 50
Головний корпус, тел.: (032) 239-26-93; 097 12 15 821,
E-mail: v.butsyak@gmail.com

зображення viber 2024 10 17 15 31 34 826

Найефективнішою є та праця людини, до якої вона приступає з настроєм, задоволенням і виконує її у колективі однодумців. Окрім того, спільна робота, як ніщо інше, формує гарний колектив. Саме в атмосфері доброзичливості, ввічливості, бажанні стати фахівцем своєї справи 16 жовтня 2024 року відбулося інтегроване виїзне заняття для здобувачів спеціальностей: 162 «Біотехнології та біоінженерія», 226 «Фармація, промислова фармація», 101 «Екологія».

Локація заняття – ТзОВ «Долина-Агро», директор – п. Олег Базюк. Він є членом Експертної ради стейкхолдерів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» нашого Університету. Роботодавець уможливив поєднання набуття компетенцій здобувачами названих спеціальностей з дисциплін: «Біохімія та біотехнологія рослин» (відповідальні: доцент Наталія Шемедюк, старший викладач Христина Малишева), «Фармацевтична ботаніка» (відповідальні: доцент Мирослава Грицина, старший викладач Олена Колещук), «Основи органічного землеробства» (відповідальна доцент Анна Буцяк).

зображення viber 2024 10 17 15 23 54 061

зображення viber 2024 10 17 15 24 43 845

зображення viber 2024 10 17 15 25 27 302

зображення viber 2024 10 17 15 32 13 671

зображення viber 2024 10 17 15 29 36 736

Інтродукцію рослин, зокрема лікарських, розглянуто у контексті біотехнології, екологізації виробництва. Для здобувачів спеціальності «Екологія» та «Фармація» керунок «Біотехнологія рослин» є відкриттям нових технологій та можливостей у розмноженні рослин. Здобувачі-біотехнологи зрозуміли масштаб використання знань, здобутих під час вивчення дисципліни «Біохімія та біотехнологія рослин», одержання оздоровленого, посадково вирівняного матеріалу. Серед рослин, якими займається «Долина-Агро»: ягідні культури (лохина), декоративні (рододендрони, гейхери, азалії), лікарських (ехінацея). Також зі стейкхолдером обговорено освітні програми, заплановано гостьові лекції у стінах ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, майбутню практику здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», що задекларовано в угоді про співпрацю.

Вишенька на тортику – відвідини козиної ферми «Мукко», що на Львівщині, знайомство з організацією виробництва органічних молочних продуктів – сирів. Секретами цього процесу ділилися з нами сировари ферми. Не менш цікавою і «смачною» була дегустація продукції. Ми насолоджувалися смаками сирів найвищого ґатунку. Спільна праця та відпочинок викладачів, здобувачів на козиній фермі «Мукко», терапія тваринами зробили свою справу: усі натхненні, задоволені, з новими знаннями успішно завершили емоційно, практично насичений день. Дякуємо директорам та співробітникам підприємств за цікаві практичні заняття, сподіваємося на співпрацю надалі!

Допис підготувала Наталія ШЕМЕДЮК, кандидат біологічних наук