Гостьова лекція доктора Кембриджського університету Алли Мадіч
- Деталі
-
Опубліковано: 12 травня 2025
-
Перегляди: 27
8 травня 2025 року доктор сільськогосподарських наук Алла Мадіч з Кембриджського університету (Велика Британія) прочитала захоплюючу гостьову лекцію на тему «Біологічні ножиці CRISPR-Cas9. Реконструкція генома і сила контрольованої еволюції» для здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти за спеціальностями G21 Біотехнології та біоінженерія та G13 Харчові технології. Ця важлива подія об’єднала понад 130 студентів та науковців з трьох провідних університетів Львова: Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного університету імені Івана Франка.
За ініціативи доктора біологічних наук Оксани Штапенко в рамках проєкту «Британські вчені – для України», львівська наукова спільнота мала унікальну можливість безпосередньо ознайомитися з останніми досягненнями в галузі редагування геному від одного з провідних фахівців. Доктор Алла Мадіч, провідний експерт з трансгенних технологій Кембриджського університету, детально пояснила революційний потенціал системи CRISPR-Cas9, наголосивши на її важливості для сучасної біології, медицини та сільського господарства. Ця технологія відкриває широкі можливості для точного редагування генетичного коду, що вже сьогодні кардинально змінює різні галузі науки та медицини, а також є потужним інструментом для фундаментальних біологічних досліджень, надаючи вченим безпрецедентний контроль над генетичним матеріалом для розкриття найглибших таємниць функціонування геному, процесів розвитку, диференціації клітин та еволюції всього живого.
Особливу увагу доктор Мадіч приділила не лише теоретичним аспектам, але й представила результати власних передових досліджень, демонструючи практичне застосування CRISPR-Cas9 та її значний потенціал у реальній практиці.
Професійна, доступна та інформативна лекція доктора Алли Мадіч викликала значний інтерес та активну участь слухачів, які скористалися нагодою поставити численні запитання експерту високого рівня.
Висловлюємо велику вдячність лекторці за надзвичайно цікаву та інформативну лекцію!
Допис підготувала Оксана ШТАПЕНКО, доктор біологічних наук