КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ
ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ ІМЕНІ С. В. СТОЯНОВСЬКОГО

fb     іnstagram    telegram     e mail

25-26 травня 2023 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулася міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми фізіології тварин" присвячена 100-річному ювілею ректора Степана Васильовича Стояновського. Урочисте відкриття конференції розпочалося зі слів привітання та побажання плідної праці учасникам від ректора, доктора ветеринарних наук, професора, член-кореспондента НААН Стибеля В.В.

1

Міжнародна науково-практична конференція об’єднала понад 170 науковців, серед яких: науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України, науковці науково-дослідних установ, аспіранти, здобувачі вищої освіти. Конференція проходила у змішаному форматі із використанням платформи дистанційної роботи ZOOM, що дозволило долучитися учасникам з іншим міст.

2

Попри всі численні регалії та університетські традиції, Степана Васильовича, більшість його учнів називало просто Вчителем. Саме завдяки ініціативі послідовників професора була упорядкована книга споминів, що була представлена на конференції ректором В.В. Стибелем. Колективна монографія «Приклад вірного служіння освіті і науці: спогади про ректора, професора С. В. Стояновського» − результат праці авторів, об'єднаних спільними спогадами про життєвий і творчий шлях видатного фізіолога, професора, ректора С. В. Стояновського. Володимир Володимирович Стибель глибоко проаналізував найприкметніші риси неповторної постаті, зупинився на висвітленні минулого, відновлення і збереження пам’яті про славні й водночас складні сторінки життя професора С. В. Стояновського.
З особливим інтересом учасники заходу ознайомилися з автобіографічною сторінкою життя Степана Васильовича, яку представив його учень, П. І. Головач, доктор ветеринарних наук, професор кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С.В. Стояновського.

03
Заповітною мрією Степана Васильовича Стояновського було передати учням свої знання, своє вміння науково і творчо мислити. За час своєї надзвичайно широкої й натхненної педагогічної діяльності Степан Васильович виховав цілу плеяду учнів, які успішно продовжують справу свого вчителя. Спогадами про відомого фізіолога Степана Васильовича Стояновського поділилися: доктор біологічних наук, професор, академік НААН, ректор Львівського національного університету природокористування Снітинський В.В.; доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН Коцюмбас І.Я; доктор біологічних наук член-кореспондент НААН Салига Ю.Т., а також кандидат біологічних наук, доцент Цимбала В.І.

4
Високий талант вченого, педагога, організатора розкривався протягом усього життєвого шляху С.В. Стояновського. Людські чесноти, риси характеру, які виділяли серед інших та допомогли досягати цілі, любов до своїх батьків, своєї родини та своєї землі – таким запам’ятали Степана Васильовича. Надзвичайно цікавими і насиченими були спогади випускника Львівського зооветеринарного інституту 1976 року Сторожука С.С., який презентував портрет професора.

5
З науковими доповідями на конференції виступили Лесик Я. В. доктор ветеринарних наук, професор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка та Данчук О.В. доктор ветеринарних наук, професор, заступник директора Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН.

6
Наукова дискусія була продовжена на секційному засіданні. Присутні мали можливість оцінити ряд наукових доповідей, які виголошували учасники конференції. Науковий рівень усіх без винятку повідомлень був надзвичайно високий і викликав жваву дискусію.

7
У цілому конференція мала високий професійний та науковий рівень, що, безумовно, є запорукою успішного обміну науковими дослідженнями та знаннями з практичних питань. Конференція надала можливість об’єднатися відомим вченим, дослідникам, фахівцям суміжних напрямів для обміну досвідом, розширити професійні зв’язки і ділові стосунки. За найкращі доповіді молоді вчені України отримали премії та Почесні грамоти від НАН ВО України.

8
Дякуємо усім хто долучився до спогадів про ректора, професора Степана Васильовича Стояновського. Усі, хто мав щастя спілкуватися з професором, назавжди збережуть у серці частинку його тепла.

9

Пам’ять про професора вшанували покладанням квітів до могили на Личаківському кладовищі. Світлий спомин про добрі земні справи назавжди залишиться у пам’яті та серцях усіх, хто знав, любив та шанував Степана Васильовича Стояновського.