КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ
ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ ІМЕНІ С. В. СТОЯНОВСЬКОГО

В.о. завідувача кафедри, доктор ветеринарних наук, професор Ковальчук Ірина Іванівна

fb     іnstagram    telegram     e mail

1 4

10–11 жовтня на базі закладу вищої освіти «Подільський державний університет» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Зміна клімату та її наслідки для тваринництва і ветеринарної медицини: наукові підходи та інноваційні рішення». З вітальними словами до учасників заходу виступили: ректор ЗВО «Подільський державний університет», доктор економічних наук, профессор, академік НААН Володимир Іванишин, директор Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, доктор сільськогосподарських наук, профессор, академік НААН Раїса Вожегова, в. о. ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, доктор наук з державного управління, профессор Іван Пaрубчак, заступник директора департаменту – начальник управління Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Кравченко, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Сергій Савіцький, кожен із яких оголосив основні наукові досягнення та важливі питання сьогодення у цій тематиці.

Колаж 1

На пленарному засіданні були виголошені доповіді представників міжнародних відомств: Daniel SOJKA – доктор філософії, лабораторія молекулярної біології кліщів Інституту паразитології Біологічного центру Чеської академії наук, Чехія; Sławomir Giziński – фахівець з репродукції тварин Інституту ветеринарної медицини Варшавського університету природничих наук, доцент, Польща; Флоріан Швінн – журналіст і автор фахової літератури в галузі довкілля, харчування та сільського господарства, Німеччина; Штефан Дрессман – керівник проєкту Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства, Німеччина; Валентина Шарандак – координатор проєкту Департаменту розвитку потенціалу Всесвітньої організації здоров’я тварин, Франція. З цікавими науковими доповідями виступили: заступник директора з наукової роботи Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, доктор ветеринарних наук, професор Олексій Данчук («Цифрова трансформація аграрного сектору України в контексті змін клімату»); завідувач кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України ЗВО «Подільський державний університет», доктор сільськогосподарських наук, професор Тетяна Супрович («Молекулярні генетичні дослідження у ветеринарній медицині»); в. о. завідувача кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С. В. Стояновського, доктор ветеринарних наук, професор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького Ірина Ковальчук («Перспективи створення інноваційних засобів для підвищення життєздатності медоносних бджіл»).

Колаж 2

Колаж 3

Наукова дискусія була продовжена на секційному засіданні у змішаному форматі. Присутні мали можливість заслухати низку наукових доповідей, які виголошували учасники конференції. Аспірантки кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С. В. Стояновського Ольга Проданчук та Любов Шурмакевич представили результати наукових досліджень. Науковий рівень усіх без винятку повідомлень був надзвичайно високим і викликав жваву дискусію.

Два чудові дні, насичені подіями, цікавими презентаціями, обміном досвіду, новими дослідженнями та екскурсіями. Завдяки активній участі аудиторії, конференція сприяла розширенню знань і розробці нових стратегій, що без сумніву, сприятиме подальшому розвитку тваринництва та ветеринарної медицини в Україні.

Допис підготувала Ірина КОВАЛЬЧУК, професор