ФАКУЛЬТЕТ ГРОМАДСЬКОГО РОЗВИТКУ ТА ЗДОРОВ'Я

доцент,   кандидат сільськогосподарських наук Сухорська Ольга Петрівна
доцент, кандидат ветеринарних наук Сус Галина Володимирівна

іnstagram    telegramm      vstupp

10 квітня 2019 року високоповажний професор МакГільського університету, директор Центру Молекулярної Патології (Канада) Юрій Мончак прочитав лекцію на тему: «Цілеспрямована терапія: нова доба в медицині».

Онкологічні захворювання давно зайняли одну із лідируючих позицій серед причин смертності в усьому світі. Щороку лише в Україні фіксують понад 130 тисяч нових випадків захворювання на рак, а у світі – 18 мільйонів, про що свідчать дані українського МОЗ і ВООЗ. Однак і наука не стоїть на одному місці.  Майже щодня у ЗМІ з’являється інформація про чергові відкриття у лікуванні раку.

01 12 04 19

2

3

Не дивно, що актова зала університету була заповнена охочими послухати таку лекцію. Крім студентів та викладачів нашого університету, були присутні також студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та співробітники Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок.

Студенти і гості університету мали нагоду дізнатись, що відомо у діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань у світі, зокрема у Канаді. Лектор наголосив, що понад 100 років вчені намагалися залучити імунну систему до боротьби з раком. До відкриттів, зроблених Еллісоном і Хондзьо, поступ у цій області був вельми скромним. На цей час імунотерапія вже спричинила революцію в лікуванні раку і докорінно змінила уявлення медиків про те, як можна впоратися з цією проблемою.

Така унікальна науково-популярна зустріч викликала жваву дискусію та багато запитань.  Бо, попри те, що йшлось про революційні та складні нинішні наукові тенденції, виступ був доступним навіть тим, хто не має спеціальних знань у цій галузі. Найбільшим мистецтвом є говорити просто про складне.

У своїй лекції  професор Юрій Мончак зауважив, що «інновації в біомедицині, біотехнологіях та інших суміжних областях відкривають нові можливості не тільки в діагностиці та лікуванні захворювань, але також в збереженні здоров’я та профілактиці захворювань».

Деканат факультету ветеринарної гігієни, екології та права щиро дякує професорові Юрію Мончакові за візит та висококласну лекцію. «Співпрацювати з такими авторитетними іноземними науковцями – це безцінний досвід і честь для університету», − наголосив ректор, професор Володимир Стибель.

04 12 04 19

05 12 04 19

06 12 04 19

Ми певні, це було не востаннє, а тому сподіватимемось невдовзі на нові спільні зустрічі!