- Деталі
-
Опубліковано: 20 березня 2025
-
Перегляди: 71
19 березня 2025 року, в день, коли лелеки на своїх крилах принесли весну, а, заодно, і культову українську поетесу Ліну Костенко, кафедра філософії та педагогіки організувала та провела поетичні читання. Ця ідея належить Українському інститутові книги, який вдруге проводить Національний тиждень читання поезії. Цьогоріч він тематично називається «Пісня тисячі голосів». От і ми приєдналися до цього багатоголосся.
Детальніше: Читання поезій у Лелечин день- Деталі
-
Опубліковано: 04 березня 2025
-
Перегляди: 134
3 березня 2025 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» відбулася відкрита лекція з теми «Психологія особистості тренера та спортсмена».
Лекцію провела Ольга Заверуха, старший викладач кафедри філософії та педагогіки, кандидат психологічних наук.
Детальніше: Docere est discere (Навчатися – це вчитися)- Деталі
-
Опубліковано: 03 березня 2025
-
Перегляди: 10
Сучасна вища освіта ґрунтується на цінностях автономії, самостійності й відповідальності учасників освітнього процесу. Академічна свобода, як одна із базових засад Болонського процесу, охоплює права викладачів і здобувачів освіти впливати на зміст, організацію й реалізацію освітнього процесу. Для магістрантів спеціальності А1 «Освітні науки» академічна свобода реалізується зокрема через право на вільний вибір освітніх компонент, що є інструментом побудови індивідуальної освітньої траєкторії – з урахуванням професійних інтересів, цілей і педагогічної ідентичності кожного.
- Деталі
-
Опубліковано: 25 лютого 2025
-
Перегляди: 270
Міністерством освіти і науки України 25 лютого 2025 року проведена нарада з питань започаткування теоретичної частини БЗВП для студентів. Гарант ОП «Освітні, педагогічні науки» професор Олеся Смолінська взяла участь у цій нараді, зокрема – в QA-сесії. Актуальним питанням було регулювання виконання обов’язкових компонент освітніх програм та навчального плану, зокрема щодо індивідуального плану.
Значний інтерес учасників наради викликаний проблемою регулювання навантаження за ознакою статі. У зв’язку із тим, що особи жіночої статі законодавчо не зобов’язані проходити базову загальну військову підготовку, вони можуть добровільно пройти навчання.
Детальніше: Нарада в МОН: запровадження теоретичної частини базової загальної військової підготовки- Деталі
-
Опубліковано: 10 лютого 2025
-
Перегляди: 6
У рамках діяльності студентського наукового гуртка «Проблеми і перспективи розвитку вищої освіти в Україні», що діє при кафедрі філософії та педагогіки, відбулося чергове засідання, яке об’єднало активних здобувачів вищої освіти – магістрантів спеціальності «Освітні, педагогічні науки».
Зустріч була присвячена двом ключовим напрямам: підготовці до щорічної студентської наукової конференції та обговоренню актуальної проблеми мотивації викладача до наукової творчості.
У першій частині засідання координаторка гуртка, професор Олеся Смолінська, представила загальні вимоги до участі в студентській науковій конференції, що традиційно проходить навесні в межах Днів студентської науки в Університеті. Студенти ознайомилися з тематикою, критеріями відбору наукових робіт, вимогами до оформлення тез, а також обговорили календар підготовки. Особливу увагу приділили розробці тем досліджень, які відповідали б сучасним викликам в освітній галузі, таким як цифровізація вищої освіти, академічна доброчесність, формування м’яких навичок у студентів, інтернаціоналізація тощо.
Детальніше: Студентська наука – в пріоритеті- Деталі
-
Опубліковано: 06 лютого 2025
-
Перегляди: 204
У наші буремні часи, як ніколи, важливо зберігати і плекати в собі людяність. Допомагати іншим, бути небайдужими стає невід’ємною частиною сьогодення.
Однією з найважливіших складових нашого майбутнього є здоров’я дітей. Тому студенти І курсу 7–8 груп спеціальності «Терапія та реабілітація» долучилися до облаштування кабінету ерготерапевта в Будинку дитини № 1 м. Львова. На зібрані ними благодійні кошти були придбані протипролежневі подушки і протипролежневий матрац. Також варто відзначити небайдужість учнів 7 класу Магерівського ОЗЗСО 1–3 ступенів, які вирішили передати на цю справу зібрані ними кошти під час «Різдвяного ярмарку».
Детальніше: Не залишайтеся байдужими!- Деталі
-
Опубліковано: 27 грудня 2024
-
Перегляди: 112
Щоразу, коли наближається грудень, попри велику кількість клопотів із підготовкою до захисту кваліфікаційних робіт, виникають миті, коли думається не про роботи, доповіді, презентації, а про долю наших випускників.
Цьогоріч п’ятнадцятеро здобувачів успішно захистили результати проведених ними наукових досліджень. Голова екзаменаційної комісії доктор педагогічних наук професор Тетяна Кристопчук (Відокремлений структурний підрозділ «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», голова циклової комісії гуманітарних дисциплін) високо оцінила зусилля як здобувачів, так і наукових керівників.
Детальніше: І в дорогу далеку… (випуск магістрантів 2024)- Деталі
-
Опубліковано: 16 грудня 2024
-
Перегляди: 213
Магістранти ОПП «Освітні, педагогічні науки» 10 грудня 2024 року взяли участь у лекції з теми «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні» від професора Роуз Лаккін.
Детальніше: Успішний навчальний проєкт як новий спосіб навчання- Деталі
-
Опубліковано: 10 грудня 2024
-
Перегляди: 117
Якість освітньої програми – суперзавдання не для вузького кола фахівців, оскільки у такому випадку цілком можливий ефект непропорційного розвитку одних її характеристик, як-от зростання авдиторного навантаження, за рахунок інших, наприклад, соціальних зв’язків дієвості ОПП та студентоцентрованості як її ключового орієнтиру.
Тому щороку, після оприлюднення проєктів освітньо-професійних програми відбувається їх широке обговорення. Ми дуже серйозно ставимося до цього, тому використовуємо різноманітні форми для того, аби створити необхідний імпульс для максимального кола зацікавлених осіб.
Цьогоріч відбулася низка таких зустрічей та обговорень.
Детальніше: Удосконалюємо освітню програму спільними зусиллями- Деталі
-
Опубліковано: 30 жовтня 2024
-
Перегляди: 339
У Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького 17 жовтня 2024 року було проведено марафон медіаграмотності, у ході якого студенти ОП «Фармація» та викладачі кафедр філософії та педагогіки і фармації та ботаніки взяли участь у Національному тесті з медіаграмотності.
Національний тест з медіаграмотності – це один із заходів, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який відзначають у всьому світі 24–31 жовтня. Національний тест із медіаграмотності вперше відбувся у 2022 році, отже, цьогоріч проводиться вже втретє, об’єднуючи українців довкола теми медіаграмотності.
Детальніше: Критичне мислення та медіаграмотність – наші суперсили!- Деталі
-
Опубліковано: 21 жовтня 2024
-
Перегляди: 231
9 жовтня 2024 року відбулася зустріч гаранта ОП зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» професора Олесі Смолінської, представника стейкхолдерів програми виконавчого директора Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Михайла Яворського та здобувача ОПП «Освітні, педагогічні науки» другого (магістерського) рівня, заступника директора середньої загальноосвітньої школи № 36 м. Львова, Сергія Варченка.
Проблемами, що були обговорені під час двогодинної зустрічі, були такі:
- проблема формування педагогічного (виховного) ідеалу в українському суспільстві;
- шляхи налагодження міжпоколіннєвої комунікації, зокрема в аспектах: історія–майбутнє, українська еліта – педагоги-практики, педагоги–здобувачі;
- зміна якості підготовки педагогів як її максимальна деформалізація, коли контактують не папери, а люди.
Учасники зустрічі у камерній атмосфері погодилися, що формування виховного ідеалу, зважаючи на реалії, має відбувати двопланово: і як довго-, і як короткострокового досягнення.
Детальніше: Актуальні проблеми вищої освіти розв’язуємо спільно