1uy

КАФЕДРА МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ВІРУСОЛОГІЇ

Завідувач кафедридоцент, кандидат ветеринарних наук, професор університету Калініна Ольга Сергіївна

контакти:
Телефон: 239-26-61
е-mail: microbiology@lvet.edu.ua

3 листопада відбувся робочий візит професора кафедри мікробіології та вірусології Руслана Пеленя та його учнів, старшого викладача Миколи Верхолюка і аспірантки Романни Фединяк у ТОВ «Індикат». Господарство займається вирощуванням індиків і розташоване у Чернівецькій області, с. Кадубівці. Мета візиту полягала у проведенні чергового етапу наукових досліджень в рамках виконання Романною Фединяк дисертаційної роботи за темою: «Ветеринарно-санітарна оцінка м’яса індиків за «наминів» кіля та розробка гігієнічних заходів профілактики їх розвитку».

В процесі зустрічі провідні спеціалісти господарства ознайомили науковців нашого університету з циклами роботи індичої ферми, технологічними процесами, їх особливостями в умовах цього підприємства та проблемами, які виникають у процесі вирощування індиків. Особливу увагу було приділено появі у індиків «наминів» кіля. Зокрема, обговорено питання ролі у розвитку цієї патології біотичних і абіотичних чинників приміщень, умов утримання, догляду, годівлі тощо. Щоб підтвердити чи спростувати висунуті під час зустрічі версії щодо етіології «наминів», було відібрано необхідні проби, які доправлено до лабораторії кафедри. Зацікавлення з обох боків і бажання дослідити та вирішити проблему сприяла підписанню договору про співпрацю. Це також дасть можливість провести низку наукових досліджень, необхідних для реалізації аспіранткою плану виконання дисертаційної роботи.