У Львові обговорили питання зі створення стандартів бізнесу та саморегулювання
- Деталі
-
Опубліковано: 18 травня 2018
-
Перегляди: 2671
17 травня у Львові при сприянні Програми розвитку ООН (UNDP), Офісу ефективного регулювання (BRDO), Міжрегіональної спілки птахівників та кормовиробників України і Клубу ділових людей відбувся семінар “Адвокаційна кампанія зі створення стандартів бізнесу та запровадження системи саморегулювання”.
В рамках семінару представники бізнесу представили успішні практики діяльності галузевих асоціацій та налагодження ефективних комунікацій з органами державного управління, що дозволяє ефективно вирішувати суспільні проблеми та ефективно лобіювати інтереси бізнесу.
Значна увага в рамках семінару приділялася діяльності саморегульованих організацій. Координатор проекту ПРООН “Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств” Юлія Голованова у своїй доповіді відзначила, що в країнах ЄС починаючи з 1976 року бізнес-асоціації розробили 123 ініціативи щодо саморегулювання, з яких 113 все ще діють на даний час.
Успішний досвід діяльності Клубу ділових людей представив його керівник Микола Савуляк, відзначивши перспективи розвитку галузевих бізнес-об’єднань в Україні.
Експерт BRDO Христини Файчак розповіла про актуальні напрями концепції інституту саморегулювання в Україні. На думку експерта, адвокаційна діяльність суттєво відрізняється від суто лобістської діяльності, оскільки орієнтується на відстоювання суспільних інтересів та ініціатив. На думку Христина Файчак, яка також є автором Зеленої книги “Саморегулювання в Україні”, актуальною є діяльність саморегульованих професійних організацій у сфері фітосанітарної діяльності щодо експорту зернових культур, харчовій промисловості, галузі ресторанного господарства та туристичній діяльності.
Засновник холдингу професійних послуг “Західна консалтингова група” Олексій Яновський під час доповіді відзначив важливість розробки загальних стандартів бізнесу в сферах дотичних до життя і здоров’я людини, формуючи правила поведінки підприємців в галузях, де відчувається на даний час нестача державного регулювання. На думку О.Яновського, дуже важлива діяльність cаморегулівних організацій за напрямами, які на даний час неповною мірою охоплені діяльністю Держпродспоживслужби України.
В рамках семінару інші доповідачі представили успішний досвід діяльності Львівського регуляторного хабу та позитивні практики у Львівській області стосовно формування культури бізнесу і культури споживача.
У семінарі взяли участь викладачі факультету економіки та менеджменту Ростислав Литвин i Дмитро Соломонко.