У Львові обговорили питання ефективного управління земельними ресурсами
- Деталі
-
Опубліковано: 31 травня 2018
-
Перегляди: 3160
30 травня у Львові з ініціативи Представництва Світового банку в Україні та Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України відбувся круглий стіл на тему: “Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників”. Участь в роботі круглого столу прийняли викладачі факультету економіки та менеджменту університету Юлія Музичка, Дмитро Соломонко і Ростислав Литвин.
Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка розповіла про результати аудиту використання земель сільськогосподарського призначення в регіоні. За результатами аудиту виявлено, що в області є понад 30 тисяч неуспадкованих земельних ділянок, на половині із яких власники зараз самі оформлюють належні документи.
Перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Ростислав Тхір відзначив у своєму виступі, що органи місцевого самоврядування вже подали клопотання про включення 1160 земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав оренди на земельних торгах.
Консультант із земельних питань Світового банку Денис Нізалов у своїй доповіді проаналізував переваги і недоліки збереження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. На думку експерта збереження мораторію зумовлює доволі низьку орендну плату яка на Львівщині становить близько 1500 грн за гектар а в інших областях України суму еквівалентну 50 дол. США за гектар. Водночас, Денис Нізалов наголосив, що існують також і ризики для агровиробників, які зумовлені надмірною концентрацією землі в аграрних холдингах та обмеженим доступом до фінансових ресурсів малих та середніх агроформувань.
Експерт проекту USAID “Агросільрозвиток” Олександр Каліберда у своєму виступі звернув увагу на законопроекти, які розроблено з метою врегулювання існуючих суперечливих питань у сфері земельних відносин і передачі земель об’єднаним територіальним громадам.
Директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин звернула увагу на існуючі перешкоди щодо незадовільного темпу передачі прав розпорядження земельними ділянками від Держгеокадастру області об’єднаним територіальним громадам (ОТГ).
Експерт проекту USAID “Агросільрозвиток” Сергій Кубах розповів про успішну практику створення картосхеми використання земель формування на прикладі ОТГ Чернігівської області і повідомив, що їх проект долучиться до надання аналогічної допомоги одній із ОТГ на Львівщині.
Власний погляд на проблемні аспекти землекористування у сільській місцевості представив голова асоціації фермерів Жидачівського району Володимир Ревер і голова Заболотцівської ОТГ Бродівського району Марія Дискант.
В рамках круглого столу відбулися також інші цікаві і конструктивні тематичні дискусії з обговорення проблем у сфері земельних відносин і можливого відкриття ринку землі.
Відзначимо, що учасниками круглого столу стали також агровиробники області, представники органів місцевого самоврядування і науковці.
Автори: Ростислав Литвин, Дмитро Соломонко.