Викладачі Університету взяли участь у круглому столі із питань цифрової трансформації на регіональному рівні
- Деталі
-
Опубліковано: 02 жовтня 2024
-
Перегляди: 201
1 жовтня 2024 року у Львові відбувся круглий стіл «Формування екосистеми залучення ресурсів для реалізації проєктів цифрової трансформації на регіональному рівні», участь у якому взяли науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Павло Музика і Дмитро Соломонко.
Із вітальним словом до учасників конференції звернувся президент ГО «Агенція регіонального розвитку» Іван Кульчицький, який наголосив необхідність розробки та подальшого впровадження цифрових сервісів, які підвищують конкурентоспроможність підприємств. На думку експерта, особливо важливе впровадження цифрових сервісів малими та середніми підприємствами в сільському господарстві та харчовій промисловості, оскільки суб’єкти малого бізнесу в країнах ЄС активні у їх впровадженні для одержання додаткових конкурентних переваг.
Заступниця з цифрової трансформації міського голови Львова Олена Гунько відзначила кроки для підтримки цифрової трансформації підприємств, зокрема через ваучерну програму підтримки бізнесу у місті.
Депутат Львівської міської ради Олекса Возняк розповів про співпрацю із Українським католицьким університетом щодо впровадження цифрових сервісів у Львові.
Радниця проєкту GIZ «Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства» у своєму виступі наголосила на важливості діяльності створених 12 цифрових інноваційних хабів та реалізацію у Львові програми розвитку сфери штучного інтелекту.
Керівник Наукового парку Національного університету «Львівська політехніка», професор Назар Подольчак детально розповів про досвід Університету у підтримці, починаючи із 2017 року, цифрової трансформації бізнесу та громад. Важливим проєктом Наукового парку є «Pay4Victory», який впроваджується у територіальних громадах Львівщини і дозволяє швидше опрацьовувати інформацію про джерела фінансових надходжень громад.
У межах круглого столу відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Департаментом економічної політики Львівської облдержадміністрації та Науковим парком Національного університету «Львівська політехніка» щодо розвитку Цифрового аналітичного порталу Львівщини.
Керівник Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Орест Гринів відзначив важливість максимального впровадження технологій, що дають змогу швидко опрацьовувати великі масиви даних і приймати управлінські рішення на регіональному рівні.
Керівник Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко у своєму виступі актуалізувала питання важливості створення сучасних цифрових сервісів для інформування виробників сільськогосподарської продукції та пасічників регіону задля співпраці.
Директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків звернув увагу на важливість сучасних програмних продуктів, які використовують дорадники задля надання допомоги з підвищення ефективності виробництва молока в сімейних фермерських господарствах.
У межах круглого столу відбулася презентація інформація про діяльність Цифрового інноваційного хабу Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Західноукраїнського цифрового інноваційного хабу, які є визнаними інституціями на рівні ЄС.
Директор Інституту міста Дрогобич Володимир Кондзьолка детально розповів про формування інноваційної інфраструктури громади і важливість цифрових рішень для сільських територій.
Координатор цифрового інноваційного хабу Володимир Ночвай охарактеризував проєкти Віртуального центру цифрових інновацій, які успішно реалізуються в Києві та Київській області.
Голова ІТ-комітету Rotary Україна Олег Косьмина відзначив нові можливості для підтримки впровадження сучасних цифрових рішень для вирішення проблем громад.
Учасники круглого столу в межах дискусії обговорили важливі питання, що допоможуть розширювати цифрові сервіси для жителів та бізнесу в сільських територіях, медичній сфері, оскільки цифрова трансформація дає змогу забезпечити інформаційні потреби громадян та бізнесу в сучасних сервісах.
Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі