Викладачі кафедри економіки підприємства взяли участь у навчальному курсі з питань скорочення викидів парникових газів
- Деталі
-
Опубліковано: 08 листопада 2024
-
Перегляди: 141
Протягом вересня-жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Павло Музика і Дмитро Соломонко взяли участь в організованому Агентством відновлювальної енергетики за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів навчальному курсі «Тренінг із питань скорочення викидів парникових газів».
Вітчизняні та зарубіжні фахівці відзначили, що викиди вуглецю в сільському господарстві України, починаючи із 2010 року, поступово зростають, а тому доцільно впроваджувати сучасні інструменти кліматичної політики задля забезпечення економічного зростання.
У своїй доповіді голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха відзначив, що зміни до Бюджетного кодексу України, які набули чинності з 1 січня 2024 року, передбачили створення Фонду декарбонізації. Гроші з Фонду декарбонізації можуть скеровуватися на фінансове забезпечення компенсації, відшкодування, здешевлення зобов’язань юридичних осіб за кредитними та лізинговими договорами, які укладені для реалізації заходів зі скорочення викидів вуглецю та збільшення використання відновлювальних джерел енергії.
Експерт із питань енергетичної політики в Польщі Марцеліна Голембєвска у своїй доповіді детально охарактеризувала інструменти кліматичної політики ЄС, орієнтовані на скорочення викидів вуглецю та розвитку біоенергетики.
До 2030 року прогнозується, що інвестиції в біометановий сектор країн ЄС перевищать 24 млрд євро. При цьому Польща посідає друге місце в Європі за обсягом запланованих інвестицій на суму понад 3 млрд євро. Розвиток біогазової промисловості є важливою складовою кліматичної політики ЄС щодо циркуляційної економіки та досягнення лідерства Європи з виробництва біогазу.
Підтримка нових інвестицій через національні цілі та торгівлю квотами сприяє розширенню виробництва біометану фермерами ЄС. Лише у Франції понад 85 % виробничих потужностей у 2023 році або 559 біогазових установок належали фермерам та сільськогосподарським кооперативам. Більшість біометанових проєктів реалізовано в Україні також у сільському господарстві.
У межах навчального курсу детально розглянуто також питання впровадження в Україні системи торгівлі квотами на викиди парникових газів із врахуванням особливостей галузей національного господарства.
Учасники навчального курсу отримали сертифікати обсягом 1,0 кредиту ЄКТС.
Допис підготували Павло МУЗИКА та Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі