Забезпечення інноваційного розвитку агропродовольчого підкомплексу національної економіки
- Деталі
-
Опубліковано: 21 листопада 2024
-
Перегляди: 72
20 листопада 2024 року за ініціативи кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича спільно зі стейкхолдером кафедри – Департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, відбувся круглий стіл «Забезпечення інноваційного розвитку агропродовольчого підкомплексу національної економіки».
Із вітальним словом до учасників заходу звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Університету, доцент Ігор Двилюк і декан факультету економіки та менеджменту, доцент Олег Гримак.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко у своєму виступі окреслила основні пріоритети підтримки агровиробників регіону. Важливу увагу у виступі Людмила Гончаренко приділила висвітленню основних положень нещодавно прийнятої Урядом Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року та операційний план заходів з її реалізації у 2025–2027 роках.
Академік НААН, професор Григорій Седіло у своїй доповіді відзначив пріоритетні напрями стратегії розвитку галузей тваринництва в Західному регіоні України.
Директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків, стейкхолдер кафедри, наголосив на важливих інструментах із підтримки розвитку молочного скотарства через розширення розвитку кооперації.
Завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Павло Музика наголосив на важливості інноваційного розвитку в умовах євроінтеграції задля підвищення конкурентоспроможності фермерів на спільному ринку ЄС.
Менеджер зі зв’язків з громадськістю «Контінентал Фармерз Груп» Дмитро Мороз у своїй доповіді акцентував на дотриманні принципів сталого розвитку аграрного бізнесу в компанії «Контінентал Фармерз Груп». Дмитро Мороз детально охарактеризував виробничу діяльність компанії, принципи корпоративної соціальної відповідальності та її взаємовідносини із власниками земельних паїв.
Професор Львівського національного університету природокористування Юрій Губені детально зупинився у своїй доповіді на питаннях поширення та впровадження наукових розробок в аграрну практику.
Директор сільськогосподарського дорадчого центру «Фермерська країна» Наталія Табінська акцентувала увагу на основних тенденціях розвитку крафтового виробництва та просуванні брендів регіональних виробників.
Заступник директора ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» Ольга Біла відзначила інноваційні напрями діяльності лабораторії у співпраці з агровиробниками в умовах євроінтеграції.
Голова Львівської обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників Ярослав Кардаш окреслив проблемні питання розвитку фермерства та охарактеризував вплив фермерських господарств на забезпечення продовольчої безпеки в області.
Директор Львівської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Анатолій Демчишин у своїй доповіді детально висвітлив процедуру контролю родючості ґрунтів як складової забезпечення продовольчої безпеки на регіональному рівні з врахуванням досвіду ЄС.
Директор Львівського обласного державного центру експертизи сортів рослин Василь Кузько презентував аналітичний матеріал про стан сортових ресурсів в Україні.
Науковий співробітник Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Олександр Дяченко у своєму виступі актуалізував питання технологічного забезпечення виробництва функціональних продуктів харчування тваринницького походження.
Голова Львівської Аграрної палати, стейкхолдер кафедри Ігор Вуйцик розповів про реалізацію двох міжнародних наукових проєктів при підтримці ЄС, до яких будуть залучені також двоє науково-педагогічних працівників кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича.
Член Наукового товариства імені Сергія Подолинського Богдан Калиняк виголосив цікаву та змістовну доповідь на тему «Погляди Сергія Подолинського на працю та енергію як підстава інноваційного розвитку агропродовольчого підкомплексу».
Доцент кафедри екології Університету Світлана Кропивка у своєму виступі детально окреслила проблемні питання в розвитку еколого-економічних систем на регіональному рівні.
Про перспективи інноваційного розвитку пасічництва учасникам круглого столу розповів голова Львівського братства пасічників «Рій» Микола Грибок.
Актуальні та змістовні доповіді у межах круглого столу виголошені науково-педагогічними працівниками Університету.
Науковці та практики, аспіранти в рамках круглого столу детально розглянули актуальні питання інноваційного розвитку та підготували науково обґрунтовані пропозиції, спрямовані на забезпечення позитивної динаміки розвитку аграрного сектора Львівщини.
Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі