EN   UA

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА, ІННОВАЦІЙ ТА ДОРАДНИЦТВА В АПК  
імені професора І.В.Поповича

collage

 

Завідувач кафедри,

доктор економічних наук, професор Музика Павло Михайлович 

Контакти:
вул. Пекарська, 50, ауд 83-86

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

 vstupp

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

10 січня 2025 року за підтримки Посольства Нідерландів в Україні відбувся Форум «Вода в Україні-2025: під призмою зміни клімату, війни та продовольчої безпеки». Участь у форумі взяли науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Університету Павло Музика і Дмитро Соломонко. 

foto 1 1

Із вступним словом до учасників Форуму звернулася директор Асоціації професіоналів з довкілля (PAEW) Людмила Циганок, яка наголосила на важливості ефективного управління водними ресурсами та екосистемних послугах як складової забезпечення продовольчої безпеки із врахуванням кліматичної стійкості та природно-орієнтованих рішеннях.

Керівниця відділу сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні Каролін Спаанс відзначила важливість європейського досвіду на прикладі Нідерландів в організації ініціатив публічно-приватного партнерства, зокрема між фермерами та локальними громадами, міжсекторальними партнерствами із насіннєвими компаніями задля ефективного використання водних ресурсів фермерами.

Координатор програми Нідерландської Агенції міжнародного бізнесу та співпраці (RVO) Сандра Колодзінські розповіла про діяльність Українсько-нідерландської платформи публічно-приватного партнерства, що дає змогу співпрацювати на рівні територіальних громад із агровиробниками задля ефективного управління водними ресурсами на європейському рівні. 

foto 3

В. о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019 р.) Ольга Трофімцева у своєму виступі відзначила, що в Україні в окремих областях відчувається проблемна ситуація зі забезпечення водними ресурсами. Баланс питної та технічної води для розвитку систем зрошення в кожній області вимагає бачення комплексної ситуації із водокористуванням в конкретних регіонах, враховуючи необхідність інтегрованого управління водними ресурсами.

Процедура вступу в ЄС, на думку Ольги Трофімцевої, є прекрасним інструментом впровадження найкращих практик окремих країн ЄС, наприклад, Нідерландів, через долучення до програм задля забезпечення водними ресурсами і збереження родючості ґрунтів при налагодження співпраці з фермерами та підприємствами харчової промисловості. Висвітлено у виступі Ольги Трофімцевої також діяльність Миколаївського водного хабу. 

фото 2 1Директор нідерландської компанії Пол де Ланге детально розповів на форумі про інституційну систему управління водокористуванням та співпрацю з підприємцями на рівні територіальних громад в Нідерландах задля вирішення проблемних питань із управління водними ресурсами.

Голова Красносільської громади Одеської області Марина Архірій у виступі відзначила необхідність врахування безпекової та екологічної складових в організації забезпечення ефективного водокористування та систем зрошення на рівні територіальних громад, що допомагає розвивати виробництво.

Важливу увагу спікери форуму приділяли аналізу напрямів дерегуляції в сфері управління водними ресурсами в Україні, процедури отримання дозволів на спеціальне водокористування, щорічної розрахункової потреби у водопостачанні за умови відсутності змін у технологічних процесах виробників.

Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru