EN   UA

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ В АПК ІМЕНІ ІВАНА ПОПОВИЧА  
collage

 

Завідувач кафедри,

доктор економічних наук, професор Музика Павло Михайлович 

Контакти:
вул. Пекарська, 50, ауд 83-86

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

 vstupp

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

 14–15 березня 2025 року завідувач кафедри економіки та бізнесу в АПК імені Івана Поповича, професор Павло Музика спільно зі стейкхолдерами кафедри Ігорем Вуйциком (Львівськa Аграрнa палатa) та Василем Гуляйгродським (директор ПА «Щедрий урожай») взяли участь у конференції «Економічний та технологічний аспект розвитку сільського господарства Польщі в умовах Спільної аграрної політики ЄС», яка відбулася в Польщі. 

foto 1

Республіка Польща в першому півріччі 2025 року головує в Раді Європейського Союзу, що дозволяє впливати на формування порядку денного із розгляду питань економічної політики співтовариства, зокрема і в сфері сільського господарства.

У межах конференції європейські фахівці обговорювали актуальні питання впровадження цифрових технологій, що є важливим кроком для посилення збалансованого розвитку сільського господарства.

Значну увагу доповідачі конференції приділили висвітленню сучасних підходів до підтримки розвитку галузей сільського господарства в умовах викликів, зумовлених тарифними обмеженнями, що спричинить поступову зміну структури виробництва продукції фермерськими господарствами в ЄС. Стратегічний діалог у сільському господарстві, ініційований Європейською Комісією, охоплює 29 провідних стейкхолдерів, ініціативи яких дозволяють через інструменти Спільної аграрної політики ЄС стимулювати впровадження більш сталих виробничих практик. Польща надає вкрай вагомого значення лобіюванню інтересів фермерів на рівні співтовариства в період головування в Раді ЄС, зважаючи на потужний виробничий та експортний потенціал агропродовольчого підкомплексу. 

фото 2 2 1

Президент Національної сільськогосподарської палати Польщі (KRIR) Віктор Шмулєвич відзначив важливість виваженої політики підтримки фермерів ЄС та Польщі, враховуючи існуючі досить істотні фінансові ризики для виробників співтовариства внаслідок змін економічної політики США та можливостей укладення Угоди про вільну торгівлю між ЄС та МЕРКОСУР. 

Президент Сільськогосподарської палати Свєнтокшиського воєводства Польщі Мірослав Фуціа детально охарактеризував виробничий потенціал фермерів воєводства і зміни у структурі виробництва під впливом міжнародної торгівлі. Мірослав Фуціа також є головою сільськогосподарського овочевого кооперативу, члени якого на площі понад 200 гектарів вирощують овочі та впроваджують технології вуглецевонейтрального виробництва. 

фото 3 4

Віце-президент Сільськогосподарської палати Люблінського воєводства Антоній Скура детально охарактеризував вплив світової торгівлі на розвиток фермерських господарств ягідного напряму спеціалізації.

Директор видавничої групи «Аgro Horti Media» Кароль Буйочек звернув увагу на вплив медіакомунікацій та інформації на впровадження інновацій на прикладі фермерів Польщі. Доцільно відзначити, що найпотужніша видавнича група Польщі надає підтримку фермерам та громадам України, які постраждали під час війни. 

foto 4

Професор Павло Музика у своїй доповіді наголосив на можливостях реалізації транскордонних українсько-польських проєктних ініціатив, що допоможуть посилити продовольчу безпеку Європи в умовах сучасних викликів.

Учасники конференції також зосередилися на висвітленні позитивного досвіду реалізації проєктних ініціатив консорціумів, що реалізується в рамках програми Horizon Europe. Присутні дізналися про досвід найбільш успішних ініціатив із цифровізації агропродовольчого підкомплексу, зокрема Digital Farming Hub.

Павло Музика спільно зі стейкхолдерами кафедри також ознайомилися із сучасними технологічно-технічними галузевими досягненнями, які представлено на ХХХ Міжнародній сільськогосподарській виставці «AgroTech 2025»  в м. Кельце, поєднуючи інновації, освіту та розвиток. Участь у відкритті виставки взяв Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Сєкерський. У своєму виступі міністр відзначив, що сільське господарство Польщі розвивається, незважаючи на складні часи, сповнені викликів, що впливають на фінансову незалежність фермерів. За останні двадцять років Польща отримала із фондів ЄС понад 250 млрд євро, із яких 78 млрд євро скеровано у проєкти розвитку сільських територій. У цей час доступність продовольчих товарів у світі доволі висока, а тому зростаюча конкуренція підвищує вимоги до безпечності продовольства. 

foto 5

У межах ювілейної виставки в Кельце було представлено найсучасніші технологічні досягнення провідних світових виробників та відбулося нагородження найбільш інноваційних молодих фермерів Польщі з урахуванням галузевої спеціалізації.

Допис підготував Павло МУЗИКА, професор

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru