EN   UA

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ В АПК ІМЕНІ ІВАНА ПОПОВИЧА  
collage

 

Завідувач кафедри,

доктор економічних наук, професор Музика Павло Михайлович 

Контакти:
вул. Пекарська, 50, ауд 83-86

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

 vstupp

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

foto 1

17–21 березня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри економіки та бізнесу в АПК імені Івана Поповича Університету Павло Музика, Дмитро Соломонко, студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності С1 «Економіка» Таїсія Заліско взяли участь у Міжнародній весняній школі «Інклюзія, соціальна відповідальність та підприємництво. Соціальні інновації для розвитку громад та залучення молоді». Організаторами Міжнародної школи виступили проєкти Еразмус+  Центр досконалості Жана Монне «Європейські Студії соціальних інновацій в освіті», «Університети-Громади: Посилення співпраці» (UNICOM), за підтримки Національного Еразмус+ Офісу в Україні та Інституту вищої освіти НАПН України. 

Професор Університету Генуї Діана Спулбер охарактеризувала основні принципи та підходи реалізації європейської політики соціальної згуртованості із врахуванням важливості ролі університетів у впровадженні відповідних ініціатив, орієнтованих на підвищення ступенів суспільної участі та громадської активності, сприяючи економічній стабільності та демократичним процесам.Головна наукова співробітниця відділу взаємодії університетів та суспільства Інституту вищої освіти НАПН України, професор Олена Оржель докладно охарактеризувала питання реалізації третьої місії університетів, навівши досвід провідних європейських та українських університетів. Сучасні університети беруть участь у реалізації третьої місії, спрямованої на поширення культури, знань і передачу результатів досліджень за межі академічної спільноти, таким способом сприяючи соціальному та культурному зростанню. Особливо важливою є третя місія університетів в умовах війни та повоєнного відновлення.

фото 2

Професор Марія Дєліні актуалізувала питання соціальної інклюзії із врахуванням досвіду Європейського Союзу та вплив університетів на реалізацію базових соціальних прав людини. Університети надають однакові можливості для навчання та доступу до інформації із використанням сучасних цифрових рішень.Науковець Інституту вищої освіти НАПН України Наталія Шофолова у своєму виступі наголосила, що університет має намір бути економічним і культурним двигуном для місцевої території, сприяючи інноваційному розвитку. Університети в країнах ЄС сприяють ефективному взаємозв’язку економічної системи, державними та приватними установами. Українські університети як суб’єкти інновацій та соціально-економічного розвитку також все більше уваги звертають на вирішення проблем малого та середнього бізнесу.

фото 3В ЄС підвищується важливість високоякісної інклюзивної освіти з дитинства для закладення основи соціальної єдності, соціальної мобільності та справедливого суспільства. У «суспільстві знань» використовуються мультидисциплінарні навички, які забезпечують здобувачам вищої освіти конкурентні переваги на ринку праці впродовж тривалого часу.

Важлива увага в рамках Весняної школи приділялася висвітленню досвіду реалізації пілотного україно-польського проєкту з навчання молоді основам соціального підприємництва.

Учасники Міжнародної весняної школи отримали сертифікати обсягом 1,0 кредиту EСTS. 

Untitled.FR12 0001

Untitled.FR12 0002

Untitled.FR12 0003

Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru