EN   UA

КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ

1

 

Завідувач кафедри, професор, доктор сільськогосподарських наук Параняк Роман Петрович

e-mail: ecology@lvet.edu.ua
 

тел. (032) 239-26-52

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

photo 2024 06 07 09 19 07

Історія створення зоологічного музею бере початок у другій половині ХІХ століття, про що свідчать збережені з тих часів колекції мікро- і макропрепаратів різних представників тваринного світу, серед яких і колекція відомого вченого Ернста Геккеля, датована 1896 роком. Творцем перших експонатів музею і його засновником можна вважати професора Володимира Кульчицького.
Як складова частина кафедри екології музей виконував і продовжує виконувати важливу навчальну функцію, даючи можливість студентам наочно ознайомитись із розмаїттям тваринного світу і його особливостями на усіх континентах Землі.

photo 2024 06 07 09 19 01

MyCollages 1
У колекції музею – численні мікропрепарати безхребетних, мокрі препарати риб, земноводних, плазунів, голкошкірих, а також опудала риб, птахів і ссавців. Понад 70 екземплярів тварин налічує експозиція музею. Серед них 47 опудал птахів – представники 18 рядів (із наявних у цьому класі 40 рядів).
Перлиною музейної колекції є такі екзотичні види птахів, як тукан жовтогорлий, що водиться у тропічних лісах Америки, рідкісний представник нашої фауни – лелека чорний, занесений до Червоної книги України, птахи узбережжя північних морів гагара червоновола і гагарка звичайна, колоніальні птахи узбережжя Чорного моря ‒ баклан великий, мартин сріблястий, клуша.
Ссавці представлені такими екзотичними тваринами, як дикобраз – житель передгір’я Середньої та Малої Азії, качконіс, який заселяє північ Австралії і Тасманії (занесений до Міжнародної Червоної книги), броненосець – житель Південної Америки, єдині серед сучасних ссавців, у яких тіло вкрите кістковою бронею, а не шерстю (вона редукована).
Серед ссавців є також представники рукокрилих – крилани – жителі тропіків і субтропіків Східної півкулі (від Західної Африки до Філіппін і островів Океанії). Також є експонати великих плазунів – удавів, алігаторів, а також, представники риб – акули, півтораметровий рострум риби-пили, риба-їжак та ряд інших представників світової фауни.
Міколого-ботанічний музей є невід’ємною складовою навчального процесу кафедри екології, який відіграє важливу роль у ґрунтовному опануванні студентами – майбутніми фахівцями в галузі екології – фундаментальних знань про світ рослин та грибів, його визначальної ролі для функціонування біосфери, її природних і штучних екосистем.
У музеї представлені унікальні колекції муляжів плодових тіл, органів генеративної сфери численних представників рослинного світу, а також різних видів грибів та окремих стадій їх циклів розвитку.
Усі експонати музею внесені в інвентаризаційний опис, у якому зазначено назву експоната та його номер.

Пресслужба

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru