EN   UA

КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ

1

 

Завідувач кафедри, професор, доктор сільськогосподарських наук Параняк Роман Петрович

e-mail: ecology@lvet.edu.ua
 

тел. (032) 239-26-52

Минуло 38 років, а чорний день Чорнобильської трагедії – найстрашнішої аварії в історії людства продовжує хвилювати людей. 26 квітня 1986 року на одному з реакторів Чорнобильської АЕС виникла аварія, що стала найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики. Генеральна Асамблея ООН у 2003 році проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.Ч 1

Напередодні річниці трагедії куратор, доцент кафедри екології Світлана Кропивка зі студентами 2 курсу ОП “Екологічна політика та правове регулювання природокористування” відвідали громадський музей “Чорнобиль – пам’ять Львівщини”. У Музеї розміщені світлини ліквідації аварії на ЧАЕС, одяг та речі ліквідаторів, також книги присвячені події та пам’яті про тих, хто загинув рятуючи світ від Чорнобильської катастрофи.

Детальніше: 26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії

1

У межах МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ, який світова спільнота відзначає щорічно 15 квітня, здобувачі 4 курсу спеціальності 101 “Екологія” на завершенні вивчення навчальної дисципліни “Утилізація та рекуперація відходів” із доцентом кафедри екології Оксаною Мацуською, підтримали ініціативу цього свята, вкотре обговорили проблему щодо належного збору твердих побутових відходів та можливості її ефективнішого вирішення.

Детальніше: Міжнародний день екологічних знань

IMG 2898

02 квітня 2024 року в межах МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗА СВІТ БЕЗ ВІДХОДІВ здобувачі вищої освіти спеціальності “Екологія” разом із викладачами кафедри екології та права провели практичне заняття з дисциплін “Утилізація та рекуперація відходів” та “Екологічне право” на базі Львівської компостувальної станції ЛКП “Зелене місто”. 

Під час заняття здобувачі ознайомилися з усіма стадіями технологічного процесу компостування біовідходів. Майбутні фахівці у галузі екології побачили, як переробляють на якісне добриво харчові відходи від містян та бізнесу, а також гілки та опале листя, зібране комунальниками. Це перша подібна станція в Україні та перша система централізованого збору і переробки органічних відходів. 

Детальніше: Майбутні екологи вивчають тонкощі фаху з практиками

IMG 3008

Можливості для саморозвитку, самореалізації; для здобуття нових знань і практичного досвіду; для пошуку мотивації та натхнення. А якщо можливості є, їх треба використовувати, адже напрацювання у неформальній освіті – важлива складова особистого професійного розвитку, що розкриває потенційні можливості студентів.

Детальніше: Охочі вчитися завжди готові осягати нове!

IMG 2748

26 березня 2024 року відбулася гостьова лекція для студентів спеціальності 101 “Екологія” Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького з навчальної дисципліни “Утилізація та рекуперація відходів”, яку провели фахівці ЛКП “Зелене місто” Мирослава Білокур, провідний технолог відділення компостування, та Романа Ткачик, провідний спеціаліст з питань збору органічних відходів. Лектори розповіли про основні напрями роботи ЛКП “Зелене місто”, зокрема про діяльність Міської станції компостування, що доповнило тему “Утилізація окремих видів ТПВ”, яку представила доцент Оксана Мацуська, відповідальна за цю освітню компоненту.

Детальніше: Гостьова лекція для екологів від практиків “Зелене місто”