EN   UA

Logo01213 КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ МОРФОЛОГІЇ І СУДОВОЇ ВЕТЕРИНАРІЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Жила Микола Іванович

Контакти:
e-mail: pathology@lvet.edu.ua

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

18 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулася ІІІ наукова конференція на тему «Сучасні методи діагностики, лікування та профілактики у ветеринарній медицині», присвячена 240-річчю започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові.

У секції № 1 «Незаразні хвороби тварин, фармакологія, токсикологія, морфологія та історія ветеринарної медицини» з доповідями виступили: професор Андрій Тибінка з темою «Морфометрична характеристика грудної частини стравохідної стінки кроля» та доцент Володимир Лемішевський, який представив доповідь «Судово-ветеринарна ексгумація трупів тварин: Огляд процедури».

01 Morphometric characteristics

 

Андрій Тибінка представив результати оригінального дослідження, присвяченого морфометричному аналізу стравоходу кроля. Стравохід кроля, який має типову будову трубкоподібного органу, часто є моделлю для вивчення перебігу патологічних процесів, зокрема: гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, впливу алкоголю, стресових станів.

Зазвичай, досліджують зміни у будові стінки органу. При цьому важливо знати не лише абсолютні розміри її структур, а й часку, яку вони займають у загальній площі стінки. Ступінь розвитку інтрамуральної сполучної тканини обумовлює морфологічні та морфометричні особливості всіх компонентів стравохідної стінки за винятком епітелію.

02 Morphometric characteristics

Володимир Лемішевський у своїй доповіді детально розглянув процедуру ексгумації тварин та її значення для встановлення причин смерті.

03 Forensic veterinary exhumation

Доповідач підкреслив важливість дотримання певних правил при проведенні цієї процедури, щоб отримати достовірні результати. Він також звернув увагу на необхідність подальшого розвитку судово-ветеринарної експертизи в Україні, зокрема вдосконалення нормативно-правової бази, що допоможе уніфікувати збір та аналіз доказів при розслідуванні кримінальних справ, пов’язаних із жорстоким поводженням з тваринами, отруєнням або лікарськими помилками.

04 Forensic veterinary exhumation

Допис підготували Андрій ТИБІНКА, професор та Володимир ЛЕМІШЕВСЬКИЙ, доцент кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru