КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА, ІННОВАЦІЙ ТА ДОРАДНИЦТВА В АПК

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

vstupp

6-7 липня в Люблінському воєводстві Республіки Польща відбулася XXXIII Сільськогосподарська виставка годівлі тварин та техніки в Сітно, участь в якій прийняли агровиробники та науковці Польщі, України та Чехії.

Участь у заходах виставки прийняли завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича, доктор економічних наук Павло Музика, викладачі університету Ростислав Литвин, Дмитро Соломонко.

Із вітальним словом на урочистому відкритті виставки звернувся директор Сільськогосподарської дорадчої служби Люблінського воєводства В’єслав Оржедовський, який відзначив тривалість традиції проведення щорічної аграрної виставки, яка в 2019 році відбувається вже тридцять третій раз.

Виставка дозволяє презентувати найкращі досягнення в галузях сільського господарства фермерам Люблінського воєводства. Це сприяє прискоренню трансферу технологій в аграрному секторі і формує нові коопераційні моделі в організації аграрного бізнесу. Крім того, дорадча служба воєводства та органи державної влади в інституційній системі аграрного сектору надають фермерам спеціалізовані консультації та тематичні інформаційні матеріали.

В рамках заходів виставки відбулися семінари із технологічних та економічних питань розвитку галузей сільського господарства, зокрема бджільництва. На виставці відбувся також конкурс-презентація кращих продуктивних тварин, які утримуються у фермерських господарствах Люблінського воєводства. Спеціалізовану сільськогосподарську техніку та обладнання на виставці презентували провідні польські компанії. Відвідувачі виставки мали змогу оцінити неповторні смаки молокопродуктів, які виробляються кооперативами воєводства.

Викладачі університету обговорили актуальні питання посилення співпраці в розвитку напрямів сільськогосподарського дорадництва між Україною, Польщею, Чехією та можливості реалізації спільних проектів.

Автори: Дмитро Соломонко, Ростислав Литвин, викладачі факультету економіки та менеджменту