EN   UA

КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ

1

 

Завідувач кафедри, професор, доктор сільськогосподарських наук Параняк Роман Петрович

e-mail: ecology@lvet.edu.ua
 

тел. (032) 239-26-52

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru


Цікаве та нестандартне лабораторно-практичне заняття відбулося 10 жовтня 2018 року у студентів 1-го курсу ФВГЕП спеціальності 101 «Екологія» з дисципліни «Біологія» на фермі.

Студенти побачили як вирощується маточне поголів'я Helix aspersa Maxima та Muller на теренах СФГ «Західний равлик» у Пустомитівському районі Львівської області та збагатилися новими враженнями.

Відомо, що молюски відіграють помітну роль у ланцюгах живлення, поїдаючи мікроорганізми (двостулкові), рослинну й тваринну їжу (черевоногі, головоногі).


У свою чергу вони є кормом для ракоподібних, риб, птахів та ссавців. Двостулкові молюски — природні біофільтратори води. З молюсків добувають перлини, перламутр, фарби.

Фермерський слимак, вирощений в екологічно чистих умовах господарства, стає дорослим за дев’ять місяців, тоді як в природному середовищі йому потрібно три роки. Равлики вилуплюються в інкубаторі зовсім мікроскопічними. Згодом їх переносять у теплицю, там вони перебувають до середини травня, оскільки є нестійкими до заморозків. А ще слимаки можуть адаптуватися до будь-яких умов середовища і не вимагають багато їжі. Маленький сухопутний молюск містить дуже велику кількість амінокислот, 70% — білка і 10% — жирів та цілу низку мікроелементів.


Також студенти почули як розводять равликів спеціально для споживання людиною і як збирають та переробляють їхню ікру. Для цього витримують спеціальний температурний режим з постійним освітленням та клімат контролем, створюють оптимальні умови для максимального розмноження, в процесі якого відкладається ікра.

До проведення заняття долучились завідувач кафедри екології, професор Роман Петрович Параняк, доценти Богдана Калин, Світлана Кропивка, старший викладач Надія Ковальчук.

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru