КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ

1

Завідувач кафедри, професор, доктор сільськогосподарських наук Параняк Роман Петрович

e-mail: ecology@lvet.edu.ua

тел. (032) 239-26-52

У 1945 році представники 51 країни ратифікували договір про створення Організації Об’єднаних Націй (ООН). Україна була серед перших підписантів Статуту ООН, ставши однією з країн-засновниць цієї організації. День вступу в силу Статуту відзначається як День ООН. У 1971 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, якою рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. ООН виникла після Другої світової війни з метою запобігти повторенню таких трагедій у майбутньому. Відтоді вона стала глобальною платформою для вирішення ключових світових проблем, зокрема бідності, голоду, конфліктів, нерівності та зміни клімату. Її головна мета – підвищення рівня життя та створення кращих умов для існування на планеті.

picture3 0

Сьогодні ООН об’єднує 193 країни, які прагнуть забезпечувати мир, міжнародну безпеку та співпрацю між державами.

Україна, як одна з країн-засновниць, неухильно дотримується цілей і принципів Статуту ООН та робить значний внесок у діяльність організації. Це включає підтримання міжнародного миру та безпеки, участь у процесах роззброєння, розвиток економічного та соціального співробітництва, захист прав людини та зміцнення міжнародного права.

З моменту проголошення незалежності Україна розпочала новий етап у своєму членстві в ООН. Делегація України брала участь у роботі Генеральної Асамблеї, керуючись національними інтересами. Співпраця з ООН стала одним із ключових напрямів зовнішньої політики держави. Основні пріоритети України охоплюють зміцнення міжнародної та регіональної безпеки, активізацію ролі ООН у роззброєнні та зменшенні військових конфліктів, розв’язання соціально-економічних проблем, а також використання експертної допомоги для розвитку державних інституцій.

Структура ООН включає низку органів і агентств. Вони зосереджені на розв’язанні найбільш актуальних глобальних викликів. З 20 лютого 2014 року для української дипломатії у межах ООН головним пріоритетом стало протистояння російській агресії, відновлення територіальної цілісності України.

Цей день нагадує про значення міжнародної співпраці, взаєморозуміння та терпимості між народами, а також про необхідність спільних зусиль для досягнення миру, єдності та гідного життя для всіх.

Нехай День ООН стане ще одним нагадуванням про те, що кожна держава несе відповідальність перед міжнародною спільнотою. Тільки через співпрацю, взаємну повагу та розуміння ми зможемо забезпечити успішне і мирне майбутнє для всіх.

Допис підготувала Світлана КРОПИВКА, доцент кафедри екології факультету громадського розвитку та здоров’я