Успішне завершення тренінгу: нові знання та навички
- Деталі
-
Опубліковано: 08 листопада 2024
-
Перегляди: 77
Упродовж 18 вересня – 20 жовтня 2024 року в онлайн-режимі відбувся «Тренінг із питань скорочення викидів парникових газів». Тренінг організований командою Агентства з відновлюваної енергетики за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів у межах розвитку зовнішньої політики Нідерландів. Цікаві міжнародні та українські спікери-представники урядових організації, наукових установ, громадських організації, прочитані актуальні практичні лекції з методиками та прикладами розрахунків об’єднали підприємців, науковців та представників екологічно орієнтованих неурядових організацій.
Метою проєкту стало надати українським підприємцям та екологічним спільнотам знання, що необхідні для зменшення викидів парникових газів, аби підвищити їх обізнаність щодо плану зміни клімату.
Багато практичних питань та інноваційних рішень у сфері зменшення викидів парникових газів розглянуто за 5 блоками тренінгу (загалом 20 лекцій):
– кліматична політика України та Європейського Союзу;
– система торгівлі викидами (СТВ) ЄС та України;
– механізм вуглецевого коригування на кордоні (CBAM);
– CBAM у контексті України;
– заходи зі скорочення викидів парникових газів у секторах, що підлягають під дію СВАМ і системи моніторингу звітності та верифікації.
Сертифікати за успішне проходження курсу лекцій та фінального тесту отримали доценти кафедри екології Богдана Калин і Світлана Кропивка.
Зі зміною клімату пов’язано багато викликів і тому для зниження їх наслідків розробляється кліматична політика України і ЄС. За останнє століття концентрація парникових газів у перерахунку на CO2 в атмосфері зросла до рекордних 419,31 ppm, що свідчить про те, що ми стикаємося з новими процесами. Це явища, передусім зумовлені людським впливом та інтенсивною промисловою діяльністю – використання вугілля, нафтопродуктів та природного газу.
ЄС має на меті досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, і це ключова ціль, яка різними способами сприяє підвищенню кліматичних амбіцій інших країн. Водночас ЄС активно підтримує процеси трансформації та декарбонізації в інших країнах і регіонах. Україна, будучи стороною Конвенції, прагне зробити свій внесок у глобальну боротьбу з кліматичною кризою, навіть попри складні умови війни.
Допис підготували Богдана КАЛИН, Світлана КРОПИВКА, доценти кафедри екології ФГРЗ