Заняття у Народному музеї метрології ДП «Львівстандартметрологія»
- Деталі
-
Опубліковано: 10 жовтня 2019
-
Перегляди: 1934
Щодня ми маємо справу з необхідністю знати точний час, температуру зовні, яку масу чи обсяг продукції ми купуємо в магазині чи на ринку, як швидко ми їдемо чи яку відстань подолали. Це все можливо через метрологічні інструменти, які допомагають нам отримати інформацію про певні речі.
8 жовтня студенти ІІІ курсу спеціальності 101 «Екологія» побували в Народному музеї метрології та вимірювальної техніки при Державному підприємстві "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (м.Львів вул. Князя Романа, 38), де асистентка кафедри екології, кандидатка с.-г. наук Л.М. Максішко провела для них практичне заняття з дисципліни «Методи та засоби вимірювання параметрів навколишнього середовища»
Серед численних музеїв Львова цей музей поки що немає аналогів ні в Україні, ні в жодній з країн колишнього Союзу. Цікавою є сама будівля, адже там колись жив Ян Пози (Ян Лам) - польський письменник, літописець подій в Україні другої половини XIX століття.
Профіль музею – технічний, фондові колекції нараховують понад 650 одиниць вимірювальної техніки, значна частина з яких є унікальною.Колекція музею ілюструє розвиток метрології з кінця ХІХ століття до сьогодення, а історичні матеріали говорять про походження різних видів вимірювань від їх появи до наших днів.
Серед унікальних пристроїв не можна не відзначити пристроїв, які вимірюють вагу скла 1 кг, 1 фунт, 200, 100, 50, 10 та 1 г першого ступеня (1915, Росія); плече важить 55 кг (1884); індекс спирту металів із діапазоном вимірювання 20-90 одиниць (1915, Росія); прилади вимірюють перший клас (1930, Німеччина); ампер-вольтметр (1891, США); військово-морський хронометр (1960, СРСР); манометр (1850, США) та ін.
Ми щиро вдячні Ігорю Івановичу Сидорку за можливість насолодитися світом вимірювальної техніки та неоціненну допомогу у проведенні цієї просто неймовірної наукової мандрівки!