Викладання і безпека (День безпечного інтернету)
- Деталі
-
Опубліковано: 12 лютого 2023
-
Перегляди: 732
Майже три роки тому Україна та світ зіткнулися із проблемою дистанційного викладання, отже й активного використання інтернету в освітньому процесі. Не зосереджуючись на результатах проведених науковцями в різних країнах досліджень, які вже поділили проблему на маленькі фрагменти і в поті чола вивчають «під мікроскопом» глобальні виклики якості освіти, слід зауважити, що ризики для наших викладачів і студентів зростають прямо пропорційно зі зростанням кількості користувачів. За результатами, отриманими аналітиками GlobalLogic, у період з 2020 по 2021 «кількість українських інтернет-користувачів також зросла на 2 млн, що на 33 % більше, ніж за 2019 рік і на початку 2021 становила майже 30 млн, тобто близько 67 % населення країни» (За рік карантину кількість українських користувачів в соцмережах зросла на 7 млн і досягла 60 % населення країни. URL : https://www.globallogic.com/ua/about/news/social-media-during-quarantine/). Про те, що щільність інтернет-користувачів у нашій країні є високою, свідчить і трагедія, яку ми переживаємо: війна у прямому ефірі цілого світу.
Однак проблема безпечного інтернету має не лише глобальний, державний рівні, а й особистісний. Якщо безпека дітей в інтернеті вже артикулюється, впроваджуються конкретні превентивні кроки, то старше покоління залишається практично цілком беззахисним. Вчителі, викладачі, навчаючи, мали б не лише могти подбати про власну безпеку, а й допомогти учням, студентам, але, на жаль, дуже складно визначити, хто в цій ситуації є більш компетентним.
Цьогорічний День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відбувся під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». В його рамках, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації України, був організований онлайн-марафон, у якому ми, майбутні викладачі разом із гарантом, професором Олесею Смолінською, взяли активну участь. Особливий інтерес викликали такі рубрики, як:
- «Онлайн-безпека як складова цифрової освіти» – Ярослава Дьо (головна спеціалістка директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства цифрової трансформації України);
- «Рекомендації з безпеки за окремими продуктами Google через призму “Для освіти”» - Антоніна Букач (сертифікований тренер Google for Education);
- «Конфіденційність особистої інформації» – Олег Стечкевич (сертифікований тренер Google for Education);
- «Представлення платформи “Навчайте, де б ви не були”» – Антоніна Букач;
- «Представлення переваг із налаштувань безпеки в системі Google Workspace for Education».
Хоч не всі змогли охопити увагою цілий марафон через незалежні від нас причини, але організатори дали можливість переглянути запис, тому пропонуємо всім охочим ознайомитися з матеріалами (https://www.youtube.com/watch?v=wI7-v0Ne5Dc&t=4777s&ab_channel=AntoninaBukach).
Ми живемо у прекрасному, дуже цікавому, але складному світі, де все швидко змінюється, переоцінюється важливе і дрібне, але, як і наші ду-у-у-уже далекі предки з Трипілля, які ліпили прекрасні горщики та будували будинки, прагнучи безпеки, теж потребуємо захисту, тому повинні вчитися цього.
Допис підготувала магістрантка ОП «Освітні, педагогічні науки» Катерина Откидач