Сучасні методи навчання в нашому університеті
- Деталі
-
Опубліковано: 01 березня 2024
-
Перегляди: 497
Сучасна освіта потребує нового осмислення та запровадження інноваційної педагогіки вищої школи, яка здійснюється завдяки принципу інтегративності та дослідження закономірностей розвитку, виховання і навчання здобувачів вищої освіти в сучасних соціокультурних умовах. Постає нагальна потреба в необхідності застосування елементів музейної педагогіки, яка є інноваційною технологією інтелектуального розвитку, пошуку нових методів навчання на основі співпраці освітніх закладів з музеями.
Музейна педагогіка, як один із перспективних напрямів сучасної педагогіки вирішує проблеми формування особистості, а саме: залучення студентської молоді до дослідницької діяльності засобами музейної експозиції з використанням інформаційних технологій, розвиток їхніх дослідницьких умінь і творчих здібностей, вироблення здатності до самостійних суджень і оцінок, навичок критичного мислення, активного пізнання навколишнього світу. Вона є науковою дисципліною на перетині педагогіки, музеєзнавства і культурології, яка розглядає музей як освітню систему. Засобами цієї педагогіки відбувається передача культурного досвіду на основі міждисциплінарного та поліхудожнього підходу через педагогічний процес в умовах музею.
Завдяки ініціативі кафедри філософії та педагогіки, деканату факультету ветеринарної медицини нашого Університету та дирекції Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, 29 лютого цього року доцент Олег Огірко провів навчальне заняття на тему “Політична культура” в цьому музеї просто неба – скансені для 13-ти студентів другого курсу скороченої форми навчання спеціальності ветеринарна медицина. Під час екскурсії студенти змогли безкоштовно відвідати експозиції музею, ознайомитися з елементами культури нашого краю, з безцінними шедеврами сакрального мистецтва українців, оглянути зоокуток музею і навіть погодувати тварин та побувати на першій цілісній виставці народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського “Крихкіші за скло”.
Цей захід, безперечно, сприяв інтелектуально-культурному, естетичному та духовно-моральному вихованню нашої студентської молоді.
Допис підготував Олег Огірко, доцент кафедри філософії та педагогіки