КАФЕДРА ФАРМАЦІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Телефон 239-26-15
E-mail: pharm-biology@lvet.edu.ua

MyCollages 5

Студенти ОП “Фармація” під час навчальної практики з дисципліни “Фармацевтична ботаніка” (1 курс) та “Фармакогнозія” (3 курс) відвідали Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка. Тут вони ознайомилися з унікальними колекціями тропічних і субтропічних рослин, дендрофлори, природної трав’яної флори, карпатської флори, рослинами водних та болотних угідь. Особливу увагу приділили колекції лікарських рослин, де її куратор, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Марія Скибіцька розповіла студентам про особливості створення цієї колекції, видовий та фітохімічний склад лікарських рослин, їх застосування. Адже метою створення колекції було не тільки збереження та відтворення генофонду рідкісних лікарських рослин нашого регіону, але і введення в культуру нових видів лікарських рослин з інших флор, їх акліматизація, дослідження та перспективи введення у промислове виробництво.

5

6

8

Під час навчальної практики студенти також відвідали Яворівський національний природний парк, зокрема, екологічну стежку Івана Франка. Унікальність створення цього об’єкта природно-заповідного фонду полягає в тому, що він розташований на території Розточчя, де проходить Головний європейський вододіл. Тут карпатські букові ліси плавно змінюють вільхово-березові, які оточують Чорні озера. Поруч розміщене унікальне урочище Біла скеля, що є виходом вапняків із характерним рослинним покривом. Тут ростуть регіонально рідкісні і червонокнижні рослини. Окрім того, в цих угрупованнях є багато різних видів лікарських рослин. Студенти ознайомилися з лікарськими рослинами з різних типів місцезростань, які опрацьовують у лабораторії.

Висловлюємо подяку науковому співробітнику Яворівського НПП Ірині Любінець за організацію навчальної екскурсії.

Допис підготувала Мирослава ГРИЦИНА, доцент, завідувач кафедри фармації та біології