КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ, СПОРТУ  І ЗДОРОВ’Я

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений тренер України, майстер спорту України,
суддя міжнародної категорії Семенів Богдан Степанович

e-mail: kfvsiz@lvet.edu.ua

телефон № (0322)- 239- 26-63

MyCollages 1

5 червня 2024 року на кафедрі фізичного виховання, спорту і здоров’я факультету громадського розвитку та здоров’я Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулася науково-практична конференція “Спортивна підготовка юнаків і студентів в неолімпійських видах єдиноборств в умовах навчального закладу”.

photo 2024 06 06 14 19 52

У роботі конференції взяли участь науковці і практики з широкого кола ЗВО України. Із доповідями виступили представники Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Державного торговельно-економічного університету, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, а також представники загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 28 (м. Тернопіль).

В обговоренні проблематики розвитку неолімпійських видів єдиноборств в Україні взяли участь представники федерацій з видів спорту: Всеукраїнської федерації української боротьби на поясах, Федерації армрестлінгу України, ГО “Ліга бойових мистецтв України”, Хмельницька обласна федерація традиційних видів єдиноборств.

Відкрив конференцію завідувач кафедри фізичного виховання, спорту і здоров’я, кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений тренер України, майстер спорту України, суддя міжнародної категорії Богдан Семенів.

Зі словами привітання до учасників конференції звернулися Перший проректор Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехнологій імені С. З. Ґжицького, кандидат біологічних наук, доцент Ігор Турко, декан факультету здоров’я людини та природничих наук Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор Микола Лук’янченко, проректор з науково-педагогічної роботи Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехнологій імені С. З. Ґжицького, кандидат ветеринарних наук, доцент Ігор Двилюк, голова Міжнародної федерації української національної боротьби на поясах Дмитро Лахно, президент Федерації армрестлінгу України Артем Письмак .

MyCollages 3

MyCollages 4

Під час роботи конференції прозвучали такі доповіді:

• “Виховання воїна-борця: український ракурс”, Олеся Смолінська, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького;
  • “Теоретико-методичні передумови для вирішення проблеми моделювання та прогнозування у неолімпійських видах єдиноборств”, Володимир Мартин, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького;
  • “Підвищення рівня теоретичної підготовленості спортсменів в українській боротьбі на поясах”, Андрій Бабич, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького;
  • “Удосконалення спеціальної фізичної підготовки у навчально-тренувальному процесі в українській боротьбі на поясах”, Михайло Голодівський, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького;
  • “Динаміка показників функціонального стану організму та цитоморфологічні зміни у борців під час виступу на чемпіонаті України з боротьби на поясах «Алиш»”, Олена Мусієнко, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького;
  • “Досвід реформування Федерації Армрестлінгу України та новий етап розвитку”, Артем Письмак, президент Федерації армрестлінгу України;
  • “Історія, мета та oсновні принципи діяльності ГО «Ліги бойових мистецтв України»”, Володимир Мелінчук, голова правління ГО “Ліга Бойових Мистецтв України”.

В обговоренні взяли участь науково-педагогічні працівники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, зокрема завідувач кафедри фізичного виховання, спорту і здоров’я, доцент Богдан Семенів, завідувач кафедри філософії і педагогіки, професор. Олеся Смолінська, доцент Володимир Мартин, доцент Олександр Калиніченко, старший викладач Андрій Пістун, представник адміністрації Львівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи Андрій Гриб, представники федерацій неолімпійських видів єдиноборств, які відзначили актуальність тематики конференції, високий рівень доповідей учасників конференції, наголосили на необхідності продовження подібної співпраці між науковцями і практиками, об’єднаними спільною проблематикою розвитку неолімпійських видів єдиноборств у навчальних закладах України.

Останніми роками спостерігається популяризація та масовість неолімпійських видів спорту. Цей тренд підкреслює важливість наукових досліджень у цій сфері, оскільки багато аспектів залишаються недостатньо вивченими. Такі наукові конференції є надзвичайно важливими для обміну досвідом та ідеями, що сприятимуть подальшому розвитку цих видів спорту. Приділення більшої уваги дослідженням сприятиме підвищенню рівня підготовки спортсменів, а також допоможе зробити неолімпійські види спорту більш доступними та популярними серед молоді.

Допис підготував Назарій ІВАНИЦЬКИЙ, асистент кафедри фізичного виховання, спорту і здоров’я