EN   UA

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА, ІННОВАЦІЙ ТА ДОРАДНИЦТВА В АПК  
імені професора І.В.Поповича

collage

 

Завідувач кафедри,

доктор економічних наук, професор Музика Павло Михайлович 

Контакти:
вул. Пекарська, 50, ауд 83-86

тел.:(032) 239-26-26,
E-mail: economyfem@gmail.com

 vstupp

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

9 вересня 2024 року у Львові за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) відбувся круглий стіл «Торгівля з Близьким Сходом – оптимальні моделі співпраці для ефективного експорту», участь у якому взяли науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Павло Музика і Дмитро Соломонко. 

фото 11

Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася директор Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) Ксенія Сидоркіна, яка окреслила основні напрями діяльності проєкту, що сприяє експорту продукції вітчизняних виробників на старі ринки із врахуванням логістики в умовах воєнного стану та пошуку нових ринків збуту. Перспективним у цьому випадку для агробізнесу є регіон країн МЕNA, який охоплює Близький Схід та Північну Африку, що дозволяє ефективно формувати нові логістичні ланцюги українським товаровиробникам. 

 

фото 2 3

Співзасновниця Українсько-Арабської Бізнес-Палати Олена Широкова у своєму виступі зосередила увагу на особливості організації експорту продукції в кожній із держав Близького Сходу, перевагах дистрибуції для окремих груп сільськогосподарської продукції через компанії-посередників.

Генеральний директор компанії Elite Agro Projects LLC Хасан Халлаві наголосив на основних кроках країн Близького Сходу в забезпеченні продовольчої безпеки протягом останніх 20 років. За словами доповідача, ОАЕ та Саудівська Аравія систематично інвестують у сучасні агротехнології, що допомогло країнам посісти 21-ше та 38-ме місця за рейтингом Індексу глобальної продовольчої безпеки (GFSI-2023). Незважаючи на кліматичні зміни та диверсифікацію ризиків у глобальних ланцюгах постачання продукції обидві країни займають досить важливі позиції через системні інвестиції в аграрні технології, галузеві наукові розробки та збереження водних ресурсів. Суттєву увагу країнами приділено формуванню власних стратегічних продовольчих резервів задля уникнення ризиків у постачанні продовольчих товарів. 

foto 3

⁠Генеральний менеджер MHP Food Trading Євген Левтеров розповів про особливості просування вітчизняної продукції тваринництва та процедурах розмитнення продуктів харчування.

Співзасновник компанії UMIXMART Андрій Знайченко, що здійснює просування вітчизняної продукції на ринок країн Близького Сходу, детально охарактеризував процедуру сертифікації імпортної сільськогосподарської та продовольчої продукції на ринках Саудівської Аравії та ОАЕ. Компанія працює з більшістю торговельних мереж ОАЕ та сусідніх країн, надаючи маркетингову підтримку для продукції агровиробників України. 

foto 4

Віцепрезидент Української ради бізнесу в Дубаї та Північних Еміратах Микола Дорошенко відзначив, що протягом 2021–2023 років щорічно на 5–10 % збільшується експорт зернових культур та продукції тваринництва в країни Близького Сходу. 

фото 5 1

Власний успішний досвід налагодження ефективного експорту соєвої олії, фруктів, ягід та продукції тваринництва презентували на круглому столі агровиробники Львівської та Тернопільської областей.   

 

Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича

   

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru